Komunikat Prasowy

Udostępnij

Gosia Rdest w Alpine Europa Cup 2021

Gosia Rdest wraca na tory prestiżowego pucharu Alpine Europa Cup. Pierwsza runda odbędzie się w wielkanocny weekend (3-4 kwietnia) na torze Circuit Paul Armagnac niedaleko francuskiego miasteczka Nogaro. Miniony rok Polka poświęciła na poznawanie zarówno auta, jak i nowych torów. W tym sezonie zamierza zawalczyć o miejsca w pierwszej trójce.

Przed nami czwarta edycja monomarkowego pucharu Alpine Europe Cup. Już 3 i 4 kwietnia Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj w pierwszej rundzie tych prestiżowych zawodów. Gosia jest pierwszą Polką w ich historii – debiutowała na nich w ubiegłym roku, gdzie w ostatnich 5 wyścigach uplasowała się na 6 lokacie!


- Pełna optymizmu wracam do wyścigów w ramach Alpine Europa Cup. Ubiegły rok poświęciłam na „naukę auta” oraz nowych dla mnie torów. Z biegiem czasu szło mi coraz lepiej, czego dowodem jest seria szóstych pozycji w ostatnich 5 wyścigach. Dzięki temu czuję się gotowa do walki o najwyższe noty – mówi Gosia Rdest, reprezentująca Polskę w Alpine Europe Cup.


W tym sezonie Gosia pojedzie w zespole Chazel. Team Chazel to utytułowana marka znana zarówno z francuskich, jak i z europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie.


Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składać się będzie z sześciu rund. Kierowcy wystartują w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Pierwszy odbędzie się w weekend wielkanocny na słynnym torze Circuit Paul Armagnac, nieopodal Nogaro. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao.


W planach polskiej zawodniczki na sezon 2021 pozostają starty w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak decyzja w jakim zakresie oraz jakim autem jeszcze nie zapadła.


Marka Alpine od tego roku zwiększa swoją obecność w świecie motorsportu, pojawiając się między innymi w Formule 1. Przekłada się to także na zwiększoną pulę nagród – mistrz może liczyć na spory zastrzyk gotówki przeznaczony na dalsze starty w pucharze lub rywalizację za kierownicą Alpine A110 GT4. – Z optymizmem patrzymy na nadchodzący sezon startowy Gosi. Trzymamy kciuki i wierzymy, że fakt, iż Polka miała szanse oswoić się z samochodem i poznać tory startowe, pozwoli jej osiągnąć najlepsze z dotychczasowych wyników – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.


Kalendarz sezonu 2021

Nogaro 3-5 kwietnia

Magny-Cours 7-9 maja

Spa 18-20 czerwca

Barcelona 2-4 września

Le Castellet 1-3 października

Portimao 22-24 października


Social Media Gosia Rdest:

Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/

Twitter: https://twitter.com/gosiardest

WWW: http://www.gosiardest.com/

YouTube: https://www.youtube.com/gosiardest33

Twitch: https://www.twitch.tv/gosiardest/videos


Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube: https://www.youtube.com/c/AlpineElfEuropaCup/ oraz na profilu Alpine Katowice na Facebooku: https://www.facebook.com/AlpineCentreCity/


Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies