Komunikat Prasowy

Udostępnij

Renault do Brasil zamierza zainwestować 350 milionów euro w produkcję nowego SUV-a z segmentu C

• Podczas prezentacji nowej strategii International Game Plan 2027 marka Renault poinformowała o planach wprowadzenia w latach 2024-2027 trzech nowych SUV-ów z segmentu C przeznaczonych na rynki pozaeuropejskie. • 4 grudnia br. spółka Renault do Brasil poinformowała o planowanym uruchomieniu w Ameryce Łacińskiej produkcji nowego SUV-a z segmentu C, zbudowanego na nowej modularnej platformie Grupy Renault. Nowy model będzie miał napęd hybrydowy. • Produkcja SUV-a, który będzie eksportowany do innych krajów Ameryki Łacińskiej, rozpocznie się w zakładzie Curitiba Veiculos de Passeio na terenie kompleksu przemysłowego im. Ayrtona Senny w Sao Jose dos Pinhais w stanie Parana.

Spółka Renault do Brasil poinformowała o planach zainwestowania 350 milionów euro w produkcję nowego SUV-a z segmentu C na bazie nowej modularnej platformy Grupy Renault. Spółka poinformowała o decyzji 4 grudnia br. podczas konferencji na terenie kompleksu przemysłowego im. Ayrtona Senny w São José dos Pinhais, w stanie Parana, w obecności wiceprezydenta Brazylii Geraldo Alckmina i jego żony Lu Alckmin, gubernatora stanu Parana, Carlosa Massy Ratinho Juniora, ambasadora Francji w Brazylii Emmanuela Lenaina, burmistrza São José dos Pinhais Niny Singer, wiceprezesa Grupy Renault i dyrektora generalnego marki Renault na Amerykę Łacińską Luiza Fernando Pedrucciego i prezesa Renault do Brasil Ricardo Gondo, wiceprezesa Renault do Brasil Ricardo Gondo oraz przedstawicieli innych władz.


Podczas wizyty w kompleksie im. Ayrtona Senny, wiceprezydent Brazylii Geraldo Alckmin spotkał się z pracownikami i odwiedził Memoriał Renault, ekspozycję, na której zgromadzono szereg słynnych, zabytkowych modeli Renault z okazji 25-lecia działalności produkcyjnej marki w tym kraju.


Kontynuujemy wdrażanie opracowanej przez markę Renault strategii International Game Plan 2027. Po prezentacji Renault Kardian, mamy przyjemność poinformować o planowanym wprowadzeniu na rynek drugiego modelu premium z tego segmentu, który będzie produkowany w Brazylii i eksportowany do wszystkich krajów Ameryki Łacińskiejpowiedział Luiz Fernando Pedrucci, wiceprezes Grupy Renault i prezes marki Renault na Amerykę Łacińską.


Nowa inwestycja zwiększa łączną kwotę zainwestowaną od 2021 roku w zakład produkcyjny w Brazylii do 850 milionów euro, co świadczy o skali naszego zaangażowania w tym krajupowiedział Ricardo Gondo, prezes Renault do Brasil.


Warunki przyznane przez stan Parana były ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o nowej fazie inwestycji, podobnie jak obowiązujące umowy ze Związkiem Zawodowym Metalowców Grande Curitiba (SMC), który reprezentuje pracowników Renault do Brasil.

Jak poinformowano w ubiegłym tygodniu, nowy model będzie napędzany silnikiem wyprodukowanym w kompleksie przemysłowym im. Ayrtona Senny przez spółkę Horse zajmującą się opracowywaniem, produkcją i dostawą niskoemisyjnych hybrydowych zespołów napędowych. W ten ostatni projekt zainwestowanych zostanie 20 milionów dolarów.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies