Komunikat Prasowy

Udostępnij

KOMPAKTOWE I RODZINNE RENAULT SYMBIOZ, OFENSYWA MARKI W SEGMENCIE C WCIĄŻ TRWA

• Renault uchyla rąbka tajemnicy – najnowszy kompaktowy i rodzinny SUV z segmentu C będzie nosił nazwę Symbioz

• Model Renault Symbioz, zgodny z nowymi kanonami stylistycznymi marki, łączy w sobie przyjemność prowadzenia, przestronność i niskie zużycie paliwa dzięki napędowi E-Tech full hybrid 145

• Renault Symbioz, najnowszy produkt ofensywy marki w segmencie C, wzbogaca gamę marki o modele, które wzajemnie się uzupełniają i pozwalają spełnić wszelkie potrzeby klientów

• Oficjalna premiera Renault Symbioz odbędzie się na wiosnę bieżącego roku

Symbioz kojarzy się natychmiast z francuskim słowem "symbiose", wywodzącym się ze starogreckiego „symbiosis", oznaczającym „wspólne życie” – wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault wraz z hasłem „samochodów dających pełnię życia”.

Słowo to bardzo podobnie brzmi w wielu językach: „symbiosis” w języku angielskim, „simbiose” w języku hiszpańskim i "simbiosi" w języku włoskim, dzięki czemu nazwa Symbioz jest łatwa do zrozumienia dla większości ludzi.


Bardzo zależało nam na tym, by w nazwie tego nowego kompaktowego samochodu rodzinnego zawrzeć element ludzki i intymną relację istniejącą między rodziną a samochodem. Nazwa Symbioz doskonale odzwierciedla styl życia związany z naszym samochodem, w którym pasażerowie czują się zjednoczeni nie tylko z nim samym, lecz także ze środowiskiem.

Sylvia Dos Santos, specjalistka ds. strategii nazw w dyrekcji global marketingu Renault


Renault Symbioz, wierne DNA marki tworzącej „samochody dające pełnię życia”


Symbioz świetnie odzwierciedla nową stylistykę marki. Ten SUV, o długości 4,41 m, jest najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie Renault.

Posiada wszelkie niezbędne atuty, by zadowolić całe rodziny dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu i pojemnej przestrzeni bagażowej.

Łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii Renault, takich jak:

- szklany panoramiczny dach nowej generacji Solarbay oparty na technologii PDLC umożliwiającej regulację przezroczystości, dzięki której nie ma konieczności montażu żaluzji;

- zespół napędowy E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który w połączeniu ze zmniejszoną masą (poniżej 1500 kg) zapewnia dużą przyjemność z jazdy i mniejsze zużycie paliwa.


Renault kontynuuje ofensywę w segmencie C


Renault pozostaje stale w kontakcie ze swoimi klientami, indywidualnymi i biznesowymi, aby móc spełniać ich potrzeby. Dzięki temu marka jest w stanie zaoferować gamę wzajemnie uzupełniających się elektrycznych i hybrydowych modeli z segmentu C na rynku europejskim:


- E-Tech 100% electric:

o Megane, kompaktowy i high-tech – 4,20 m

o Scenic, nowy wzorcowy elektryczny samochód rodzinny – 4,47 m


- E-Tech full hybrid:

o Symbioz – kompaktowy, rodzinny SUV – 4,41 m

o Austral – SUV high-tech klasy premium – 4,51 m

o Arkana – SUV coupé o dynamicznym designie – 4,56mLINK DO STORY

Galeria

Filmy

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies