Komunikat Prasowy
Prezentując Kiger show-car, Renault uchyla dziś rąbka tajemnicy na temat przyszłego modelu w indyjskiej gamie. Będzie to unikatowy SUV wychodzący naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów poszukujących auta wyróżniającego się stylem, sportowym charakterem i nowoczesnością.
Indie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych na świecie. Marka Renault, obecna na nim od 2005 roku, zdaje sobie w pełni sprawę z jego potencjału. Marka dostosowała modele, które odniosły sukcesy, do specyfiki lokalnego rynku, jak w przypadku Dustera, rewolucjonizując zarazem niektóre segmenty dzięki takim oryginalnym produktom jak Kwid i Triber. Kiger show-car jest kolejnym etapem umacniania pozycji Renault w Indiach.
Mały, atrakcyjny SUV o zniewalającym wyglądzie
Kiger show-car, będący owocem współpracy francuskiego i indyjskiego pionu designu Renault, jest SUV-em o wyglądzie rasowego zdobywcy bezdroży. Kiger show-car emanuje pozytywną energią. Jego osobowość pozwala mu równie świetnie radzić sobie w miejskiej dżungli, jak i na otwartych przestrzeniach.
Na pierwszy rzut oka Kiger show-car wyróżnia się przetłoczeniami na masce, mocno pochyloną przednią szybą i „pływającym” dachem z bagażnikiem dachowym. Wysmukłe boczne lusterka swym kształtem przypominają skrzydła samolotu. Zakończony spojlerem dach, opadający ku tyłowi, dodaje lekkości sylwetce samochodu. Dolna część nadwozia jest bardziej muskularna i przysadzista, oparta na 19-calowych kołach obramowanych powiększonymi łukami nadkoli, które dodają wyrazistości stylistyce nadwozia. Prześwit 210 mm, wzmocnione spojlery progowe i poszerzone nadkola potwierdzają terenowe możliwości nowego SUV-a. Jego sportowy charakter sygnalizują również rozmieszczone wokół nadwozia wloty powietrza z motywem plastra miodu oraz centralnie umieszczona podwójna końcówka wydechu.
Nawiązanie kreatywnej współpracy francuskich i indyjskich stylistów było najlepszym sposobem, by wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów coraz bardziej spragnionych nowości, stylu i sportowego charakteru. Podobnie jak w przypadku Tribera, po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy innowacyjni, oferując unikatowy model o podwójnej osobowości miejskiego i terenowego samochodu. Kiger Show-car jest bardzo zbliżony do przyszłego seryjnego modelu.
Laurens van den Acker – dyrektor ds. designu przemysłowego w Grupie Renault
Opracowany w Indiach specjalnie dla modelu Kiger show-car zielony kolor nadwozia „Aurora Borealis” zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia i kąta patrzenia. Pojawiają się wówczas na nim niebieskie i fioletowe refleksy nadające nadwoziu intrygujący wygląd. Aluminiowe elementy samochodu, takie jak klamki drzwi, wstawki zderzaków, obramowania mini kołpaków i logo czy też zaciski hamulcowe, podkreślone zostały opalizującymi akcentami.
Kiger show-car ma, podobne jak zaprezentowany w ubiegłym roku Kwid, dwupoziomowe reflektory LED i zielone kierunkowskazy. Tylne światła w kształcie podwójnej litery „C” sygnalizują przynależność Kigera do marki Renault i tworzą charakterystyczny układ, jakim będzie się wyróżniał przyszły model seryjny.
Atut dla Renault na rynku indyjskim
Renault jest liderem wśród europejskich marek samochodów oferowanych w Indiach i wciąż umacnia swoją pozycję na tym rynku oraz wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów.
Wraz z prezentacją Kiger show-car Renault wkracza w nową fazę. Zadaniem modelu seryjnego, którego jest zapowiedzią, będzie przekonanie klientów poszukujących nowości i nowoczesności w segmencie B, który stanowi 51% indyjskiego rynku. Ten samochód – kompaktowy, a jednocześnie przestronny, by pomieścić całą rodzinę – został zaprojektowany głównie z myślą o jeździe po mieście, ale dobrze poradzi sobie także w obszarach wiejskich.
Indie są drugim krajem na świecie pod względem liczby mieszkańców, a jednocześnie jednym z szybciej rozwijających się. Dzięki modelom Duster, Kwid i Triber Renault stało się wiodącą europejską marką na tym rynku. Renault Kiger, kompaktowy SUV o długości poniżej 4 metrów, różniący się od tych, które widuje się dzisiaj na drogach, wzmocni naszą pozycję i pomoże w zdobywaniu nowych klientów.
Fabrice Cambolive – dyrektor operacyjny w regionie Afryka – Bliski Wschód – Indie – Kraje Pacyfiku w Grupie Renault
Seryjna wersja modelu Kiger show-car, zaprojektowana i stworzona dla rynku indyjskiego, jest odpowiedzią na potrzeby w zakresie kompaktowych SUV-ów. Pozwoli Renault dotrzeć do nowych grup klientów. Samochód będzie również eksportowany na niektóre rynki poza Indiami.
Grupa Renault
Renault to dostępna na całym świecie marka Grupy, sprzedawana w 12 000 punktów sprzedaży w 134 krajach. Renault jest pierwszą marką francuską na świecie. Od zawsze wyróżnia się niekonwencjonalnym podejściem, proponuje nowe możliwości wykorzystania samochodów i wprowadza innowacyjne rozwiązania. Modele marki przyciągają wzrok zmysłową linią i ciepłą stylistyką. Ułatwiają codzienne użytkowanie dzięki bogatym możliwościom zmiany konfiguracji, mobilnym technologiom i intuicyjnemu w obsłudze wyposażeniu. Stawiamy na innowacje, by nasi klienci mogli realizować swoje życiowe pasje.
Wszelkie materiały na tej stronie internetowej (włącznie z, ale bez ograniczenia do tekstów, zdjęć, grafik, plików dźwiękowych, plików z animacją, plików wideo i ich układu na stronie internetowej), są własnością Renault SAS i/lub jej spółek zależnych lub podmiotów trzecich, które upoważniły Renault SAS do ich ograniczonego wykorzystania i podlegają ochronie na podstawie prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Wykorzystanie ww. materiałów do celów innych niż redakcyjny, a w szczególności do celów marketingowych lub reklamowych jest surowo zabronione.
Wszelkie materiały na tej stronie internetowej (włącznie z, ale bez ograniczenia do tekstów, zdjęć, grafik, plików dźwiękowych, plików z animacją, plików wideo i ich układu na stronie internetowej), są własnością Renault SAS i/lub jej spółek zależnych lub podmiotów trzecich, które upoważniły Renault SAS do ich ograniczonego wykorzystania i podlegają ochronie na podstawie prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Wykorzystanie ww. materiałów do celów innych niż redakcyjny, a w szczególności do celów marketingowych lub reklamowych jest surowo zabronione.