Komunikat Prasowy

Udostępnij

ALPINE A110 Z TYTUŁEM SAMOCHÓD ROKU 2021 MAGAZYNU „AUTO MOTOR UND SPORT”

Trzecie zwycięstwo z rzędu: Alpine A110 po raz kolejny zdobywa prestiżową nagrodę Samochód Roku 2021. Czytelnicy niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” przyznali Alpine A110 pierwsze miejsce w kategorii samochodów sportowych. Było to już czterdzieste piąte głosowanie zorganizowane wśród czytelników tego magazynu. Uczestnicy mogli oddawać głosy na swoje ulubione samochody w jedenastu różnych kategoriach.

Tytuł Samochód Roku 2021 dołącza do długiej listy nagród przyznanych dotąd Alpine A110. W ostatnim czasie samochód zdobył – drugi rok z rzędu – tytuł Sportowego Samochodu Roku 2020 przyznany mu przez brytyjski miesięcznik „What Car”, a także tytuł Performance Car of the Year przyznawany przez magazyn „BBC TopGear”.


Alpine zamierza w przyszłości rozszerzyć swoją gamę modeli o wyjątkowe i innowacyjne samochody sportowe. W tym celu zdecydowano o połączeniu działalności Alpine Cars, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing w ramach nowej, samodzielnej jednostki organizacyjnej. Marka, która docelowo zamierza produkować wyłącznie modele z napędem elektrycznym, będzie korzystać z bogatego inżynieryjnego know-how zespołów Formuły 1 oraz wszechstronnego zaplecza technicznego Grupy Renault i Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi.


MARKA ALPINE

Założona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo firma Alpine z biegiem lat zyskała renomę producenta samochodów sportowych we francuskim stylu. W 2018 roku marka zaprezentowała nową edycję modelu A110, sportowego samochodu wiernego ponadczasowemu kanonowi Alpine: kompaktowa budowa, lekkość, zwrotność i gwarancja przyjemności z jazdy. W 2021 roku marki Alpine Cars, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing połączyły się pod wspólnym szyldem Alpine. Alpine stało się marką dedykowaną wyjątkowym, innowacyjnym i autentycznym modelom sportowym Grupy Renault, korzystającą z dziedzictwa i bogatego know-how będącego kolebką marki zakładu w Dieppe oraz konstruktorskich umiejętności zespołów Formuły 1 i Renault Sport Cars.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies