Komunikat Prasowy

Udostępnij

ALPINE x FELIPE PANTONE

• Alpine nawiązało współpracę z Felipe Pantone’em, aby uczcić wejście Alpine do Formuły 1 i zbliżającą się inaugurację obecności Alpine w Atelier Renault na Polach Elizejskich. • Felipe Pantone przedstawia swoją artystyczną interpretację Formuły 1 z bolidem Alpine • Bolid o nazwie „Alpine F1 x Felipe Pantone” w skali 1:2

Alpine zaprasza się do świata sztuki przy okazji nawiązania współpracy z artystą Felipe Pantone’em. Artysta ten prezentuje swoją interpretację bolidu F1 Alpine o nazwie „Alpine F1 x Felipe Pantone”. Pojazd w skali 1:2 wystawiony jest na pierwszym piętrze Atelier Renault, które w całości poświęcone jest Alpine. Prace nad powstawaniem tego dzieła można oglądać na dedykowanej stronie: www.alpinecars.com/fr/felipe-pantone/ Ekspozycja, prezentowana do końca 2021 roku, będzie otwarta dla zwiedzających w Atelier Renault, gdy tylko pozwoli na to obecna sytuacja.


Artystyczna interpretacja Alpine F1


Felipe Pantone, prawdziwy pasjonat samochodów, a szczególnie samochodów sportowych, ilustruje swoją wizję idealnego malowania pierwszego bolidu zespołu Alpine F1 Team na jego replice w skali 1:2. Linie graficzne podążają za kształtami malowanego samochodu we wszystkich kolorach Alpine, do których Felipe Pantone dodaje charakterystyczne czarne i białe odcienie.


Formuła 1 jest szczytem inżynierii. Co roku na nowo definiuje naszą koncepcję tego, co jest możliwe na czterech kołach. Ten imperatyw budowania czegoś niemożliwego bardzo mnie inspiruje. Moja sztuka jest pod bardzo mocnym wpływem kinetyki i inżynierii. Pracuję wykorzystując najnowsze technologie i materiały, aby znaleźć nowe sposoby prezentacji sztuki wizualnej – powiedział Felipe Pantone.


Oprócz samochodu, Felipe Pantone prezentuje swoją interpretację kasku kierowcy Formuły 1. Biały kask prezentowany jest w przezroczystym i kolorowym pudełku, dzięki czemu jego design jest wyjątkowy, w zależności od przyjętego punktu patrzenia i padającego światła. Wystawa będzie prezentowana do końca roku na pierwszym piętrze Atelier Renault, na Polach Elizejskich.


Te dwa światy, świat artysty, jak i świat Alpine, doskonale się łączą. Nowoczesna i atrakcyjna współpraca stawia markę Alpine w połowie drogi między teraźniejszością a przyszłością.


Cieszymy się, że możemy współpracować z Felipe Pantone’em, aby uczcić wejście Alpine do Formuły 1 i zbliżające się otwarcie ekspozycji Alpine w Atelier Renault na Polach Elizejskich. Felipe jest autentycznym, awangardowym artystą i prawdziwym entuzjastą samochodów sportowych. Jego artystyczne podejście jest odważne, eleganckie i urzekające. Idealnie pasuje do wartości marki Alpine i jej pierwszego wejścia w świat sztuki – powiedział Bruce Pillard, Alpine Brand, Launch and LifeCycle Director.


Współpraca pomiędzy Alpine i Felipe Pantone’em trwa... marka wkrótce odsłoni kolejne owoce tej współpracy!


Śladami artysty


Felipe Pantone, absolwent sztuk pięknych, który maluje graffiti od 12 roku życia, jest hiszpańsko-argentyńskim artystą osiadłym w hiszpańskiej Walencji. Miłośnik podróży, wystawia swoje prace na całym świecie. Prace Pantone'a to ultranowoczesna mieszanka konwencjonalnego i abstrakcyjnego graffiti: graficzny design jego prac łączy się z rozwiniętymi geometrycznymi kształtami, oddając w perspektywie ruch i dynamikę współczesnego świata. Jego artystyczna tożsamość kształtowała się pod wpływem spotkań z artystami tworzącymi graffiti, tancerzami i artystami ulicznymi. Pantone używa żywych kolorów i wzorów graficznych, dzięki czemu oko widza koncentruje się na samym dziele, a nie na tym, co go otacza.


Przestrzeń poświęcona Alpine w Atelier Renault


W momencie ponownego otwarcia Atelier Renault, nastąpi też inauguracja nowej przestrzeni na pierwszym piętrze, która będzie poświęcona marce Alpine. Przestrzeń ta podzielona na trzy strefy pozwoli odwiedzającym odkryć świat marki Alpine: program personalizacji Atelier Alpine, wystawę pokazującą współpracę Alpine i Felipe Pantone’a oraz nowy cocktail bar o nazwie „La Flick Alpine Lounge”.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies