Komunikat Prasowy

Udostępnij

RENAULT SPORT CARS ZMIENIA NAZWĘ NA ALPINE CARS

• 1 maja 2021 roku Renault Sport Cars zmieniło nazwę na Alpine Cars. • Know-how i sportowa pasja zespołu z Les Ulis będą nadal stanowić podstawę strategii Alpine.

Firma Renault Sport Cars, która ma siedzibę w Les Ulis, zmieniła nazwę na Alpine Cars.


Zmiana nazwy spółki, zajmującej się projektowaniem sportowych modeli Grupy Renault, wpisuje się w ramy projektu utworzenia jednostki biznesowej Alpine Business Unit.


W ramach restrukturyzacji Grupy Renault w podziale na marki, bardzo istotne jest, aby każdy z podmiotów wchodzących w skład business unit miał w swojej nazwie słowo Alpine i uosabiał wartości i ambicje marki. Alpine ma być marką premium, tworzącą innowacyjne i zaawansowane technologicznie modele samochodów sportowych. Z uwagi na bogate know-how i doświadczenie w projektowaniu samochodów sportowych, Alpine Cars stanowi kartę atutową w realizacji naszych celów – oświadczył Laurent Rossi, dyrektor marki Alpine.


Zmiana nazwy symbolizuje nową dynamikę działania ośrodka w Les Ulis. Widać to w pracach nad rozwojem przyszłej w 100% elektrycznej gamy modeli Alpine i w technicznej współpracy z zespołem Alpine Racing.


Kluczowymi atutami są tutaj bogate know-how i sportowa pasja zespołu konstruktorów, które zaowocowały stworzeniem wielu kultowych modeli, takich jak R5 Turbo, Clio V6, Megane RS Trophy czy nowe Alpine A110. Równolegle do prac nad rozwojem nowej gamy Alpine, poszczególne zespoły będą nadal służyć wsparciem dla sieci serwisów Alpine i nabywców modeli R.S.


Wraz ze zmianą szyldu na Alpine Cars, nasz zespół wkracza w nową, bardziej dynamiczną fazę, bogatą w projekty realizowane we współpracy z konstruktorami z Alpine Racing i wszystkimi pionami Grupy Renault. To wyjątkowo mobilizujący okres dla naszych konstruktorów – wyjaśnia Robert Bonetto, dyrektor ds. parametrów produktów i inżynierii Alpine.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies