Komunikat Prasowy

Udostępnij

50 LAT RENAULT 5

Supercar kończy 50 lat! To godny podziwu wiek, a jednak Renault 5 nadal jest na fali w oczekiwaniu na swój renesans w 2024 roku. Prawdziwy symbol popkultury – Renault 5 sprzedał się na świecie w ilości ponad 5 milionów sztuk.

Wyjątkowy jubileusz zasłużył na godne obchody. Przez cały rok Renault będzie więc regularnie organizować liczne wydarzenia, happeningi i akcje w sieciach społecznościowych.


I tak już w marcu ku radości fanów NFT umożliwi zakup specjalnie wykonanych dzieł z limitowanej edycji, inspirowanych Renault 5 i jego światem. To kolorowy świat pop, w którym znajdzie się miejsce dla dzieł sztuki, ale także butów sportowych i muzyki, wraz z powrotem na rynek wyjątkowego walkmana kasetowego.


Greg, artysta ilustrator, wykona specjalną serię dzieł poświęconych Renault 5 i jego różnym wersjom.


Oficjalny kalendarz uroczystości będzie się zmieniał w zależności od bieżących wydarzeń. Uzupełniać go będą imprezy organizowane z inicjatywy fanów – będzie to coś w stylu „offowego” festiwalu!


STYCZEŃ – Start z piskiem opon, czyli udział w historycznym rajdzie Monte-Carlo załóg Renault 5 Alpine Groupe II oraz samochodu Renault 5 Turbo. Z tej okazji za kierownicą Renault 5 Turbo Alain Serpaggi.

– 28 stycznia pokazany zostanie film w technice animacji poklatkowej i z tej okazji pojawi się specjalny hashtag #50YEAR5, który towarzyszyć będzie wszystkim wydarzeniom przez cały rok.


MARZEC – Z myślą o Salonie Retromobile 2022 Renault przygotuje wyjątkowe stoisko w całości poświęcone Renault 5. W dniach 16–20 marca eksponowanych będzie

12 modeli, a wśród nich guest star: Renault 5 Prototype – zapowiedź renesansu modelu w 2024 r. Cała kolekcja starannie wyselekcjonowanych przedmiotów z logo Renault 5, zaprojektowanych specjalnie z okazji jubileuszu, będzie dostępna na stoisku w butiku l’Estafette The Originals.

– Od tego miesiąca regularnie prowadzone będą akcje odwołujące się do NFT, które umożliwią przez cały rok zakup różnych dzieł nawiązujących tematyką do Renault 5.


KWIECIEŃ – W budynku Renault Classic we Flins odbędzie się wystawa najsłynniejszych modeli Renault 5. Będzie otwarta dla mediów oraz dostępna wirtualnie dla publiczności.


CZERWIEC – Realizacja wyjątkowego samochodu koncepcyjnego we współpracy z renomowanym projektantem, utrzymanego w kolorowej stylistyce pop, w duchu lat siedemdziesiątych.

– W tym miesiącu ogłoszone zostaną inne projekty, tym razem muzyczne.


LIPIEC – Podsumowanie kariery filmowej prawdziwej gwiazdy.


WRZESIEŃ – Udział Renault 5 w Circuit des Remparts w Angoulême połączony z wystawą Renault 5.


LISTOPAD – Realizacja animacji poklatkowej poświęconej rywalizacji z udziałem Renault 5.

– Udział w Salonie Epoqu’Auto w Lyonie połączony z wystawą prezentującą kilka modeli Renault 5.W ciągu roku kolejne wydarzenia uzupełnią i wzbogacą ten program.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies