Komunikat Prasowy

Udostępnij

Grupa Renault i Google przyspieszają z myślą o samochodzie przyszłości i transformacji cyfrowej grupy

● Grupa Renault i Google rozszerzają współpracę partnerską i podpisują nowe umowy ● Software Defined Vehicle połączy to, co najlepsze w świecie motoryzacyjnym i cyfrowym, zaoferuje nowe usługi na życzenie i umożliwi ciągłą aktualizację software’u w samochodach w oparciu o dotychczasową współpracę w zakresie wykorzystania systemu operacyjnego Android Automotive i technologii chmury Google ● Google staje się głównym dostawcą chmury dla Grupy, a współpraca rozpoczęta w 2018 roku zostanie rozszerzona w ramach Move to Cloud – transformacji cyfrowej Grupy Renault.

Grupa Renault i Google podpisały nowe umowy dotyczące zaprojektowania i wykonania architektury cyfrowej Software Defined Vehicle oraz wzmocnienia cyfryzacji grupy i ogłosiły kolejny etap współpracy. Dzięki nowym umowom obaj partnerzy opracują komponenty oprogramowania platformy Software Defined Vehicle, zarówno w samochodzie, jak i poza nim, a także pogłębią synergię i wykorzystanie nowych możliwości w ramach strategii Move to Cloud przyjętej przez grupę.


Współpraca dotycząca chmury obliczeniowej, zapoczątkowana w 2018 roku, obecnie przyspiesza, a jej celem jest stworzenie prawdziwego cyfrowego bliźniaka (Digital Twin) wyposażonego w najbardziej zaawansowane technologie sztucznej inteligencji (AI), aby ułatwić ciągłą integrację usług w samochodzie i tworzenie nowych aplikacji (In-Car Services) aktywowanych lub dezaktywowanych na życzenie. Docelowo przekształcony zostanie cały model operacyjny, aby osiągnąć większą elastyczność, lepszą wydajność i wyższą rentowność.


Złożoność architektury elektronicznej samochodów rośnie wykładniczo, ponieważ klienci oczekują coraz bardziej wyszukanych funkcjonalności i usług. Dzięki wspólnej platformie informatycznej, ciągłym aktualizacjom i zracjonalizowanemu dostępowi do danych samochodu system SDV, opracowany we współpracy z Google, przekształci nasze pojazdy w obiekty bardziej technologiczne. Zwiększy wartość rezydualną pojazdów i retencję klienta w serwisie, które są dwoma kluczowymi czynnikami naszych wyników finansowych, a także przyczyni się do rozwoju oferty nowych usług. Ponadto strategiczne partnerstwo z Google przyspieszy naszą kompleksową transformację cyfrową od początku do końca - od projektu samochodu, poprzez produkcję, po jego wprowadzenie na rynek, co w efekcie zapewni naszym klientom wartość dodaną. Z Google wykraczamy poza zwykłą współpracę: dwaj światowi liderzy, jeden w zakresie oprogramowania, drugi – mobilności, łączą siły, aby stworzyć technologie przyszłości, które wszystko zmienią.

Luca de Meo, dyrektor generalny Grupy Renault


Nasza współpraca z Grupą Renault pozwoliła poprawić komfort, bezpieczeństwo i dostęp do internetu na drodze. Dzięki połączeniu naszej wiedzy o chmurze, AI i systemie Android Grupa Renault przyspiesza swoją transformację cyfrową i oferuje bezpieczne i wysoce spersonalizowane doświadczenie, które odpowiada zmieniającym się oczekiwaniom konsumentów.

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet


Nowe innowacyjne rozwiązania w samochodzie


Grupa Renault i Google rozszerzają swoją współpracę partnerską w celu opracowania szeregu platform i usług z myślą o przyszłym Software Defined Vehicle, poprzez opracowanie oprogramowania pokładowego ułatwiającego działanie platformy SDV oraz stworzenie cyfrowego bliźniaka (Digital Twin) w chmurze.


Współpraca zmniejszy koszty badań i rozwoju, poprawi skuteczność, elastyczność i przyspieszy rozwój oraz zwiększy wartość samochodu dla klienta dzięki ciągłemu wprowadzaniu innowacji do oprogramowania.


Grupa Renault będzie szerzej wykorzystywać technologie Google Cloud do rozwoju oprogramowania Software Defined Vehicle, będzie zatem lepiej zarządzać pozyskiwaniem i analizą danych, z zagwarantowaniem ich bezpieczeństwa i poufności. Pierwsze przykłady funkcjonalności, nad którymi trwają prace, to:

● Usługa predykcyjna – funkcjonalność pozwalająca wykryć i, w razie konieczności, usunąć błąd w czasie niemal rzeczywistym.

● Spersonalizowane doświadczenia w samochodzie (In-Car services) – funkcjonalność, dzięki której pojazd dostosuje się do zachowań kierowcy, do typowych celów podróży (stacje ładowania samochodów elektrycznych) itp.

● Modele ubezpieczeń oparte na rzeczywistym użytkowaniu samochodu i zachowaniach kierowców.


Dzięki połączeniu systemu operacyjnego Software Defined Vehicle z platformą Car Data Platform Renault będzie w stanie monitorować i analizować użytkowanie samochodu, aby lepiej zrozumieć zachowania i potrzeby klientów, a także świadczyć naprawdę zindywidualizowane usługi, dostosowane do ich oczekiwań, z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa i poufności.


Grupa Renault z Google Cloud – krok w stronę tech company


Miliard danych zbieranych każdego dnia we wszystkich zakładach produkcyjnych, linie produkcyjne z dostępem do internetu, dane o łańcuchu dostaw przechowywane i analizowane w chmurze... Grupa Renault potrafiła wykorzystać trwającą od czterech lat współpracę, by zyskać na zwinności i wydajności operacyjnej. Grupa uznaje dziś Google za swojego najważniejszego partnera w zakresie chmury i zamierza korzystać z jego innowacji w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a także z ciągłych inwestycji w otwartą i coraz bardziej zrównoważoną infrastrukturę oraz z rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa chmury.


Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies