Komunikat Prasowy

Udostępnij

RENAULT PREZENTUJE SWOJĄ PIERWSZĄ KOLEKCJĘ TOKENÓW NFT GENR5

• W dniu 15 grudnia br. Renault wystawi na sprzedaż kolekcję 1972 tokenów NFT „genR5" w hołdzie dla Renault 5, które w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny. • Posiadacze tokenów NFT „genR5” zyskają dostęp do szeregu unikatowych, fizycznych i cyfrowych produktów i atrakcji. Staną się również sponsorami Give Me 5 –projektu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, dedykowanego młodemu pokoleniu. • Renault prezentuje R3NLT – własną platformę internetową Web 3.0(1), służącą dostarczaniu unikatowych doświadczeń i zjednoczeniu internetowej społeczności marki w ramach długofalowego projektu.

„GENR5” – PIERWSZA KOLEKCJA TOKENÓW NFT RENAULT, PRZYGOTOWANA W HOŁDZIE RENAULT 5


Renault poinformowało o swoim wejściu na internetowy rynek niewymienialnych tokenów NFT (Non Fungible Tokens). Tokeny NFT to przypisane do konkretnych produktów cyfrowe certyfikaty własności, których nie można skopiować, zastąpić ani podzielić. Są one zapisywane na blockchainie i wykorzystywane jako certyfikat autentyczności i własności. Mogą występować w postaci obrazów, filmów wideo, dźwięków itd.

GenR5 to nazwa pierwszej kolekcji tokenów NFT Renault, inspirowanej modelem Renault 5, która trafi do sprzedaży 15 grudnia br. Ten pierwszy projekt jest hołdem dla historii modelu Renault 5, ikony lat 70., i przykładem sztuki generatywnej, ukazującym kreatywność w tym zakresie przez pryzmat 1972 unikatowych tokenów NFT. Liczba egzemplarzy oznacza rok 1972, w którym miał miejsce rynkowy debiut Renault 5.


Każdy spośród 1972 NFT wystawionych do sprzedaży będzie przedstawiał Renault 5 w postaci 9-sekundowego animowanego filmu wideo w unikatowej oprawie świetlnej, ruchowej i dźwiękowej.


Kolekcja „genR5” jest inspirowana czterema kultowymi modelami Renault 5 i obejmuje:


• 100 elektrycznych Renault 5 w nawiązaniu do stu pionierskich, innowacyjnych egzemplarzy z napędem elektrycznym wyprodukowanych w latach 1972–1974.

• 160 Renault 5 Turbo w nawiązaniu do 160 koni mechanicznych kryjących się pod maską tej prawdziwej „petardy”, symbolu sportowych ambicji marki.

• 450 Renault 5 Le Car Van, odpowiadające liczbie egzemplarzy tej francuskiej limitowanej serii w amerykańskim stylu.

• 1262 Renault 5 TL w uznaniu dla modelu symbolizującego rewolucję w kategorii aut miejskich.

Każdy token NFT zostanie przypisany do swego nabywcy losowo (kupujący pozna go dopiero po zakupie) i będzie zapewniał mu dostęp do szerokiego wachlarza2 korzyści. Kolekcja ta będzie dostępna dla wszystkich po stałej, przystępnej cenie: zarówno dla dokonujących płatności za pomocą karty płatniczej w tradycyjnej walucie, którzy dokonują pierwszego zakupu NFT, jak i dla użytkowników sieci Web 3.0 dokonujących płatności w kryptowalucie.


Dzięki platformie R3NLT https://nft.renault.com/fr zainteresowani mogą śledzić aktualności dotyczące sprzedaży i zarejestrować się w celu otrzymywania ważnych powiadomień, dzięki którym będą mogli stać się posiadaczami NFT „genR5”.

Renault będzie regularnie publikowało nowe informacje na temat dostępnych produktów za pośrednictwem sieci społecznościowych Discord R3NLT i Twitter Renault_NFT.


Każdy posiadacz tokena NFT „genR5” będzie miał możliwość uczestniczenia we współtworzeniu produktów lifestylowych z linii The Originals, które następnie będą mu oferowane w ograniczonej liczbie egzemplarzy na zasadach wyłączności. Będzie też dysponował przywilejemotrzymywania z wyprzedzeniem informacji dotyczących wprowadzania przyszłych limitowanych kolekcji do sprzedaży.


Dołączenie do społeczności R3NLT oznacza wejście w wyjątkową relację z marką oraz tworzenie i oferowanie nowych doświadczeń dla wszystkich entuzjastów. Nie mogło być lepszego wyboru niż rozpoczęcie od kolekcji NFT, która stanowi hołd dla legendarnego modelu Renault 5.

Arnaud BELLONI, dyrektor ds. marketingu Renault


„GENR5” – WSPÓŁPRACA W RAMACH PROJEKTU GIVE ME 5


Każdy posiadacz NFT „genR5” stanie się automatycznie sponsorem solidarnościowego projektu Give Me 5, ponieważ 50% ceny sprzedaży NFT będzie finansować podejmowane w jego ramach inicjatywy. Give Me 5 to program realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Renault, poświęcony w szczególności wspieraniu renowacji kortów tenisowych, aby umożliwić młodzieży z priorytetowych dzielnic grę w tenisa.

W ramach tej inicjatywy Renault wyremontowało w bieżącym roku trzy korty tenisowe: w Marsylii, Lyonie i Grigny.RENAULT DOŁĄCZA DO ŚWIATA SIECI WEB 3.0 Z WŁASNĄ PLATFORMĄ R3NLT


Wraz z projektem wprowadzenia do sprzedaży swojej pierwszej limitowanej kolekcji NFT, Renault uruchamia własną platformę R3NLT: https://nft.renault.com/fr

Jest ona skierowana do licznej społeczności entuzjastów marki, zarówno obytych w świecie sieci Web 3.0, jak i dopiero wkraczających w ten świat.

Ta bezpieczna platforma będzie jedynym miejscem umożliwiającym nabycie tokenów NFT Renault i stwarzającym dogodne warunki do uprzywilejowanych, bliskich relacji z marką. Zapewni ona każdemu użytkownikowi bezpieczny dostęp do jego portfela i będzie stopniowo ewoluowała wraz z premierami kolejnych produktów.

W świecie sieci Web 3.0 nabywcy tokenów NFT Renault będą mieli okazję przeżywać wyjątkowe chwile i uczestniczyć na przykład w:


• wydarzeniach partnerskich

• ekskluzywnych testach samochodów

• spotkaniach z designerami marki

• prapremierowych wystawach

• zwiedzaniu miejsc nigdy nieudostępnianych szerokiej publiczności.

1 Sieć Web 3.0 to trzecia z kolei generacja Internetu. Web 3.0 charakteryzuje się zdecentralizowaną strukturą opartą na technologii blockchain. W przeciwieństwie do sieci Web 2.0. pozwoli ona użytkownikom pozostać właścicielami swoich danych. Model Web 3.0 przewiduje także stale rosnący udział wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji.


2 Nabycie NFT zapewnia posiadaczom konkretne korzyści. Mają one postać przywilejów na wyłączność i mogą być fizyczne lub cyfrowe (zaproszenia na prywatne wydarzenia, dostęp do ekskluzywnych treści, spersonalizowany merchandising, oferty produktowe itp.).Galeria

Filmy

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies