Komunikat Prasowy

Udostępnij

EXTREME: POZIOM WYPOSAŻENIA SPEŁNIAJĄCY POTRZEBY KLIENTÓW DACII, KTÓRZY POSZUKUJĄ AUTA DO WĘDRÓWEK PO BEZDROŻACH

• Do wypadów na łono natury autem z outdoorowym designem • Do pokonywania grząskich i śliskich odcinków dzięki systemowi Extended Grip, montowanemu w standardzie w modelach Sandero Stepway i Jogger Extreme • Do pokonywania najtrudniejszych szlaków wersją Duster 4x4 • Do spania na łonie natury dzięki pakietowi „Sleep” z nowej gamy akcesoriów Dacii „InNature” • Ceny w Polsce zostaną ogłoszone 8 marca br.

OUTDOOROWY ZESTAW WYPOSAŻENIA


Na Salonie Samochodowym w Brukseli Dacia zaprezentowała nowy poziom wyposażenia Extreme, który będzie najwyższą wersją wyposażeniową Sandero Stepway, natomiast w modelach Jogger i Duster na stałe zastąpi serię limitowaną Extreme.


Outdoor, zdaniem Dacii, to sposób na życie. Poszukiwanie przygód, aktywność na świeżym powietrzu, odkrywanie ciekawych miejsc w pojedynkę czy w siedmioro w atmosferze relaksu, możliwe jest tylko w towarzystwie solidnego, wytrzymałego kompana na kołach. Outdoorowy design wersji Extreme dodaje prestiżu i w subtelny sposób nawiązuje do świata otwartych przestrzeni. Oto jego najważniejsze cechy:


Nadwozie:


- Nowy kolor Zielony Cèdre (Stepway, Jogger i Duster)

- Antena w kształcie płetwy rekina w czarnym błyszczącym kolorze (Stepway, Jogger i Duster)

- Nazwa modelu w brązowo-miedzianym kolorze umieszczona na relingach dachowych (Stepway, Jogger i Duster)

- Wykończone w kolorze brązowo-miedzianym obudowy bocznych lusterek, minikołpaki kół i logo Dacii na klapie bagażnika

- Naklejki z motywem topograficznym na przednich drzwiach, nawiązanie do rury chwytu powietrza między przednimi drzwiami i przednim błotnikiem, będącej wyróżnikiem Dustera (Stepway i Jogger)

- Brązowo-miedziane obramowania przednich świateł przeciwmgłowych (Stepway i Jogger)

- Boczne listwy ochronne z motywem topograficznym (Stepway i Jogger)

- Aluminiowe obręcze kół w czarnym błyszczącym kolorze (17’’ w Dusterze i 16’’ w Stepwayu i Joggerze)

- Środkowe słupki (słupki B) z motywem topograficznym i ochronne nakładki nadkoli z tworzywa (Duster)

- Rura chwytu powietrza w brązowo-miedzianym kolorze (Duster).


Wnętrze:


- Wersja Extreme (w modelach Stepway, Jogger i Duster) zyskuje nowy rodzaj tekstylnej, szarej tapicerki o nazwie MicroCloud. Są nią wykończone płaty drzwi i siedzenia (w modelach Stepway, Jogger i Duster) oraz deska rozdzielcza (w modelach Stepway i Jogger). Tkanina MicroCloud została opracowana specjalnie pod kątem wykorzystania w samochodach (jako materiał obiciowy siedzeń i elementów wyposażenia wnętrza). Cechuje się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i jest bardzo łatwa do czyszczenia. Jej oryginalna powierzchnia, wizualnie przypominająca welur, jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku.

- Na przednich siedzeniach wytłoczone logo „Dacia Link”

- Gumowe dywaniki podłogowe z topograficznym motywem przy przednich siedzeniach

- Gumowe dywaniki podłogowe z topograficznym motywem przy drugim rzędzie siedzeń (w modelach Stepway, Duster i Jogger) i trzecim rzędzie siedzeń (w modelu Jogger)

- Brązowo-miedziane elementy ozdobne płatów przednich drzwi i obramowania nawiewów

- Nakładki progów drzwi z motywem topograficznym

- Brązowo-miedziane obramowanie podstawy dźwigni zmiany biegów (Duster)

- Brązowo-miedziane przeszycia osłony dźwigni zmiany biegów (Duster).


EXTENDED GRIP: JAZDA Z DALA OD UTARTYCH SZLAKÓW


Pokonywanie błotnistych, zaśnieżonych lub śliskich odcinków dróg pojazdem z napędem na dwa koła może być prawdziwym wyzwaniem. Extended Grip jest inteligentnym rozwiązaniem stworzonym przez Dacię, które pozwala bezproblemowo poruszać się w trudnym terenie.

System Extended Grip, montowany w standardzie w wersjach Extreme modeli Stepway i Jogger i aktywowany przyciskiem na środkowej konsoli, umożliwia obracanie się przednich kół i wybieranie luźnego gruntu aż do złapania przyczepności, przy jednoczesnej optymalizacji parametrów pracy układu ESP.

Duster – outdoorowa ikona marki – jest dostępny w wersji z napędem na cztery koła i od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się renomą wzorcowego SUV-a o nadzwyczajnych możliwościach pokonywania przeszkód terenowych.EKSTREMALNY AŻ PO KRES NOCY


Pakiet Sleep – pierwsze akcesorium z gamy InNature. Dostępny we wszystkich wersjach wyposażeniowych Joggera pakiet Sleep pozwala w kilka minut przekształcić wnętrze samochodu w sypialnię. Jest to wyjmowane akcesorium kompatybilne ze wszystkimi edycjami Joggera wyprodukowanymi od momentu rynkowego debiutu tego modelu. W przypadku wersji 7-miejscowej wymagane jest uprzednie wymontowanie wyjmowanych foteli z trzeciego rzędu siedzeń.


Opracowaniu tego pakietu przyświecały trzy hasła: prosty – wyjmowany – przystępny cenowo.


Prosty: pakiet pełni trzy podstawowe funkcje: podwójnego łóżka, które można rozłożyć samodzielnie w mniej niż dwie minuty, stolika i schowka.


Wyjmowany: waga pakietu łącznie z materacem nie przekracza 50 kg.


Przystępny cenowo: 1490 euro, jeśli jest zamawiany razem z nowym Joggerem lub 1790 euro, jeśli jest zamawiany oddzielnie (cena brutto we Francji). To proste i pomysłowe drewniane akcesorium będzie uzupełnieniem sprzętu kempingowego, które wielu użytkowników już posiada (na przykład lodówka turystyczna czy kuchenka), a którego nie chce kupować w komplecie w ramach kosztownego zestawu.


Optymalizacja przestrzeni ładunkowej, niewidoczność pakietu Sleep z zewnątrz i zoptymalizowane wymiary


Przy zaciągniętej rolecie bagażnika pakiet pozostaje niewidoczny, a Jogger zachowuje cechy 5-miejscowego samochodu osobowego. Ruchoma konstrukcja drewnianej skrzyni zapewnia dostęp w dowolnym momencie do strefy schowka (o pojemności 220 litrów), zarówno w pozycji złożonej, jak i rozłożonej. Pokrywa z logo po całkowitym rozłożeniu zamienia się w stolik.


Strefa zajmowana przez materac jest bardzo wygodna: 190 cm długości i do 130 cm szerokości przy tylnych drzwiach dzięki wysuwanym skrzydłom. Odległość do dachu wynosząca minimum 60 cm zapewnia dostateczną ilość przestrzeni.


W ofercie dostępne są także firmowe akcesoria będące uzupełnieniem pakietu Sleep InNature:

- Zasłony na wszystkie szyby – zapewniają dyskrecję i zaciemnienie wnętrza

- Zewnętrzny namiot, dający się przy otwartej klapie bagażnika inteligentnie połączyć z nadwoziem Joggera, zwiększa przestronność mobilnego schronienia.


CENY W POLSCE ZOSTANĄ OGŁOSZONE 8 MARCA BR.


„Równocześnie z wprowadzeniem nowej identyfikacji wizualnej marki we wszystkich naszych modelach cała gama Dacii wzbogaci się o nowy poziom wyposażenia. Poziom ten, nazwany Extreme, stanowi ucieleśnienie outdoorowych aspiracji Dacii i wprowadza dodatkową wartość do obietnicy naszej marki. Sandero Stepway, Duster i Jogger będą oferowane w wersji Extreme z unikalnym designem, uosabiającym ducha przygody i z wyposażeniem szczególnie przydatnym podczas aktywności na świeżym powietrzu”.

Lionel Jaillet, wiceprezes ds. produktów Dacii


Galeria

Filmy

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies