Komunikat Prasowy

Udostępnij

Renault Partnerem strategicznym X jubileuszowej edycji programu Eco-Miasto

• „Miasta. Ludzie. Przyszłość.” – pod takim hasłem wystartowała X edycja zorganizowanego przez UNEP/GRID-Warszawa i Ambasadę Francji w Polsce programu Eco-Miasto. To jedna z najbardziej znanych wśród samorządów inicjatyw związanych z ochroną środowiska i promowaniem zrównoważonego rozwoju polskich miast. • Renault, które jest jednym z pomysłodawców programu Eco-Miasto i od 10 lat jest Partnerem strategicznym konkursu, ufundowało w tej edycji nagrodę: Renault Megane E-Tech electric do dyspozycji zwycięskich miast na miesiąc.

2 marca 2023 r. zainagurowana została X jubileuszowa edycja programu Eco-Miasto wspierającego polskie miasta na drodze do zrównoważonego rozwoju. Program jest wspólnym projektem Ambasady Francji w Polsce i UNEP/GRID-Warszawa, którego pomysłodawcą i Partnerem strategicznym od 10 lat jest Renault. W ramach programu Eco-Miasto 2023: „Miasta. Ludzie. Przyszłość” – odbędzie się konkurs dla polskich miast, który ma na celu nagradzanie i promocję najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój polskich jednostek samorządu terytorialnego oraz warsztaty o charakterze merytorycznym.


Tematem warsztatów, na które zaprosi Renault Polska będzie zrównoważona mobilność: sposoby rozwijania alternatywnych, bardziej przyjaznych dla środowiska wzorców mobilności w miastach.


Renault Polska - Partner strategiczny konkursu jest też fundatorem specjalnej nagrody dla laureatów w kategorii Zrównoważona mobilność dla miast poniżej i powyżej 100 tys. mieszkańców: Renault Megane E-Tech electric do dyspozycji miasta na miesiąc.


Konferencja podsumowująca X edycję programu Eco-Miasto i gala wręczenia nagród w konkursie Eco-Miasto 2023 odbędą się 10.10.2023 r.Szczegóły dotyczące projektu: www.eco-miasto.pl

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies