Komunikat Prasowy

Udostępnij

Z TAŚMY PRODUKCYJNEJ ZAKŁADU W MIOVENI ZJECHAŁA 100-TYSIĘCZNA DACIA JOGGER

Zakład produkcyjny w Mioveni w Rumunii, który był pierwszym zakładem marki, wyprodukował 100-tysięczną Dacię Jogger. Jest to model w konfiguracji 7-miejscowej w wersji Extreme. Samochód w kolorze nadwozia Lichen Kaki jest przeznaczony dla klienta z Rumunii.

Światowa premiera Dacii Jogger miała miejsce na salonie samochodowym w Monachium w 2021 roku. Nowy model szybko zdobył pozycję najbardziej przystępnego cenowo 7-osobowego samochodu rodzinnego na rynku. Duża ilość miejsca wewnątrz, uniwersalny charakter i doskonała ergonomia zapewniły Dacii Jogger uznanie prasy branżowej. Najlepszym świadectwem są nagrody takie jak „Best Value Car” przyznana w 2022 roku przez brytyjski Business Car, „Golden Steering” renomowanych niemieckich czasopism Bild am Sonntag i Auto Bild, czy tytuł Samochodu Roku przyznany przez francuski L'Argus 2023.


Już w pierwszym roku sprzedaży Jogger okazał się liderem w segmencie C kombi w Rumunii. Do końca lutego 2023 roku sprzedano ponad 4 200 sztuk tego modelu. Ponad 90% produkcji Dacii Jogger jest przeznaczone na eksport do Europy Zachodniej. Największymi rynkami zbytu Joggera są: Francja (18 501 sztuk), a następnie Niemcy (11 351 sztuk), Włochy (7 993 samochodów), Hiszpania (4 467 sztuk) i Wielka Brytania (3 848 samochodów)*.


Od momentu wprowadzenia na rynek, w Polsce sprzedano do dziś 2600 sztuk Dacii Jogger.


* Sprzedaż narastająco do 1 marca 2023 r.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies