Komunikat Prasowy

Udostępnij

RENAULT POWIĘKSZA OFERTĘ APLIKACJI DOSTĘPNYCH W POKŁADOWYM SYSTEMIE MULTIMEDIALNYM OPENR LINK

• W ramach ciągłego dążenia do podwyższania komfortu użytkowania swoich modeli Renault powiększa katalog aplikacji od firm partnerskich do pobrania przez interfejs informacyjno-rozrywkowy z dostępem do Internetu – OpenR link • Aplikacje mobilne przeznaczone do nowej generacji modeli Renault wyposażonych w system OpenR link umożliwiają słuchanie audycji radiowych i podcastów na żywo lub w trybie odtwarzania, ułatwiają parkowanie, oferują rozrywkę, programy audio i przeglądarkę internetową

W systemie multimedialnym OpenR link jest już dostępnych 11 aplikacji opracowanych specjalnie dla użytkowników samochodów Renault*.


Wraz z pojawieniem się Nowego Renault Megane E-Tech electric i Nowego Renault Austral zainaugurowany został multimedialny system OpenR link – opracowany przez Google, oparty na systemie operacyjnym Android, w jego wersji przeznaczonej dla samochodów (Android Automotive). Ekran OpenR to najlepsze technologie umożliwiające użytkownikowi płynną obsługę i bogate, stale aktualizowane usługi. Jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon Automotive Cockpit Qualcomm trzeciej generacji, o wydajności pozwalającej na wyświetlanie wielu ekranów, bogatą ofertę portów i wszystkie technologie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i wspomagania prowadzenia. Koncepcja i parametry platformy umożliwiają aktualizację systemu w przyszłości. OpenR link jest połączony z chmurą, i podobnie jak system operacyjny w smartfonach i tabletach, automatycznie aktualizuje się dzięki technologii FOTA (Firmware Over-The-Air). Oprócz nawigacji Google Maps i Asystenta Google, OpenR link umożliwia korzystanie z licznych aplikacji przydatnych w samochodzie opracowanych przez zewnętrznych deweloperów i dostępnych na Google Play.


Mając na uwadze stałe zwiększanie komfortu użytkowania swoich modeli wyposażonych w OpenR link, Renault wprowadza do oferty cztery nowe bezpłatne aplikacje do pobrania: SongPop for Renault, Karacal for Renault, Kabriol i Les Incollables® for Renault. Użytkownicy mogą zapoznać się ze szczegółami tych unikalnych ofert Renault w aplikacji My Renault.


SongPop for Renault – interaktywny quiz muzyczny


Interaktywny quiz muzyczny SongPop for Renault, będący owocem współpracy Renault i producenta gier Gameloft (Grupa Vivendi), jest aplikacją opracowaną specjalnie pod kątem modeli Renault. To unikalna, pierwsza tego rodzaju w skali światowej gra umożliwiająca wspólną zabawę za pośrednictwem telefonów komórkowych. Wystarczy w tym celu pobrać aplikację „companion” SongPop for Renault, dostępną w wersjach na telefony z systemem iOS i Android. System OpenR link umożliwia wybór wersji (dla jednego lub kilku graczy), gatunku muzycznego (dostępnych jest 120 000 fragmentów utworów) oraz parametrów gry. Podczas gry dźwięki są emitowane przez system audio samochodu. W wersji z kilkoma graczami, na podstawie dziesięciu 10-sekundowych fragmentów utworów muzycznych, odtwarzanych kolejno po sobie, uczestnicy muszą jak najszybciej zidentyfikować ich tytuły. Gdy samochód jest na postoju, w grze może uczestniczyć także kierowca, grając z pozostałymi pasażerami lub w pojedynkę. Gra jest dostępna od 31 lipca 2023 r.


KARACAL for Renault – poznawanie historii mijanych okolic


Aplikacja Karacal umożliwia słuchanie komentarzy na temat ciekawych miejsc przez które przejeżdzamy. Karacal geolokalizuje komentarze dźwiękowe, powiadomienia z aplikacji umożliwiają aktywowanie tych komentarzy w miejscach, w których słuchacz będzie ich potrzebował, bez konieczności ich wyszukiwania. Komentarze są dostępne także poza samochodem dzięki specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej, zapewniającej użytkownikom ciągłość odsłuchu podczas pieszego zwiedzania okolic. Karacal z ponad 6 000 takich komentarzy (dla obszaru Francji) towarzyszy słuchaczom przed, w trakcie i po odwiedzeniu każdego z tych miejsc.


KABRIOL – audioprzewodnik turystyczny z geolokalizacją dla dzieci


Kabriol to audioprzewodnik dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat z trwającymi od 6 do 10 minut historiami i krótkimi, nieprzekraczającymi jednej minuty, zabawnymi treściami. W trybie trasy, geolokalizowane historie Kabriola pobudzają ciekawość i poszerzają wiedzę dzieci, czyniąc je aktywnymi uczestnikami podróży. Tryb historyczny pozwala młodym pasażerom odkrywać historyczne dziedzictwo Francji poprzez zabawę w formie śmiesznych opowiastek i zgadywanek. Dzięki aplikacji Kabriol dzieci mogą jednocześnie bawić się, obserwować otoczenie i poznawać regiony, przez które podróżują.


Les Incollables® for Renault – nauka poprzez zabawę


Renault i Playbac opracowały wspólnie aplikację mobilną do znanej we Francji gry w pytania i odpowiedzi „Les Incollables®” („Nikt nas nie zagnie”). Przez całą drogę dzieci mogą uczyć się i dobrze bawić, odpowiadając na pytania, zagadki i szarady.


EASYPARK –ułatwione parkowanie


Usługa EasyPark, ułatwia kierowcom zarządzanie parkowaniem i jego opłacaniem bez konieczności korzystania z parkomatów czy smartfonów. W ramach tej aplikacji (można ją pobrać bezpłatnie) użytkownicy zyskują dostęp do specjalnych kuponów i ofert.


RADIOPLAYER –słuchanie audycji radiowych i podcastów na żywo lub w trybie odtwarzania


Dzięki bezpłatnej aplikacji Radioplayer for Renault użytkownicy mają dostęp do tysięcy stacji radiowych, radia internetowego i podcastów z krajów objętych usługą Radioplayer na terenie Europy. Radioplayer zapewnia im prosty dostęp do wszystkich powyższych treści nadawanych na żywo i w trybie odtwarzania oraz do związanych z nimi danych. Umożliwia także użytkownikom korzystanie z licznych funkcji, takich jak ułatwione i spersonalizowane słuchanie stacji radiowych, wyświetlanie tytułów aktualnie odtwarzanych utworów czy możliwość wyszukiwania wszystkich audycji w podcastach. W najbliższym czasie udostępnione zostaną kolejne usługi opracowane specjalnie dla Renault.


SYBEL –tysiące godzin programów audio


Aplikacja Sybel zapewnia kierowcy i pasażerom możliwość podróżowania w warunkach całkowitego relaksu dzięki bardzo rozbudowanej ofercie audio, obejmującej tysiące godzin podcastów, oryginalnych filmów fabularnych i dokumentalnych, audiobooków i bajek dla dzieci. Aplikacja umożliwia również dostęp do całego szeregu funkcji pomyślanych i zaprojektowanych przez specjalistów z Sybel pod kątem podróżowania samochodem: trzygodzinne, tematyczne listy odtwarzania ze wstępnie pobranymi treściami, wznawianie odtwarzania niezależnie od urządzenia, na którym zostało ono rozpoczęte, inteligentny asystent głosowy, spersonalizowane propozycje i lista ulubionych treści.

Oprócz oferty grupującej najlepsze bezpłatne programy audio, klienci mogą skorzystać z bezpłatnego 6-miesięcznego abonamentu na Sybel+, płatnej wersji tej aplikacji z oryginalnymi i unikatowymi treściami.


VIVALDI –nieograniczony dostęp do treści internetowych


Dzięki bezpłatnej przeglądarce Vivaldi klienci mogą oglądać programy, robić zakupy i przeglądać Internet z wygodnego fotela samochodowego. W ten sposób umilą sobie czas w oczekiwaniu na doładowanie samochodu elektrycznego, bez konieczności sięgania po smartfon czy tablet. Dla pełnego bezpieczeństwa z przeglądarki można korzystać wyłącznie na postoju. Aplikacja umożliwia użytkownikom między innymi nawiązywanie połączeń wideo, konfigurowanie dostępu do najpopularniejszych aplikacji internetowych, bezproblemowy dostęp do usług streamingowych, bezpieczne synchronizowanie danych w przeglądarce i wiele więcej.


Przeglądarka Vivaldi stawia na pierwszym miejscu ochronę prywatności użytkowników, dlatego mogą oni być pewni, że w samochodach Renault wyposażonych w system OpenR link mogą poruszać się po Internecie w sposób całkowicie anonimowy, bez przechowywania ich danych osobowych w urządzeniach pokładowych. Gdy użytkownik jest zalogowany na koncie Vivaldi, dane przeglądania mogą być współdzielone między innymi urządzeniami zalogowanymi na tym samym koncie. Dane te nie będą jednak udostępniane nikomu innemu, nawet Renault.


AMAZON MUSIC – unikatowe możliwości słuchania muzyki w samochodzie


Aplikacja Amazon Music może zostać pobrana bezpłatnie z poziomu aplikacji My Renault Mobile1. Dzięki Amazon Music użytkownicy Prime mogą słuchać 2 milionów piosenek bez reklam i bez dodatkowych kosztów abonamentu. Słuchacze mogą cieszyć się dostępem premium do Amazon Music Unlimited, który oferuje ponad 90 milionów utworów w jakości HD (High Definition) i najnowsze wydania płyt. Klienci mają również bezpłatny dostęp do selekcji najlepszych playlist finansowanych z reklam oraz stacji na Amazon Music.


Oferta2 obejmuje modele Renault najnowszej generacji wyposażone w system OpenR link w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Aplikacja będzie dostępna we wszystkich samochodach z systemem OpenR link.


1Aplikację Amazon Music można pobrać z My Renault albo bezpośrednio z systemu multimedialnego OpenR link w samochodzie i rozpocząć subskrypcję, gdy tylko aktywowana zostanie 6-miesięczna oferta. Oferta dotyczy wszystkich nowych subskrybentów Amazon Music Unlimited i jest dostępna tylko w połączeniu z My Renault.


2 Oferta odnawia się automatycznie i kosztuje 9,99 GBP/miesiąc. Jest dostępna wyłącznie dla użytkowników samochodów z systemem OpenR link i nowych klientów Amazon Music Unlimited. Obowiązują warunki umowne Amazon, Amazon Music i innych powiązanych marek Amazon.com, Inc. lub jej spółek powiązanych.


WAZE – daj się poprowadzić nawigacji na dużym ekranie!


Renault jest pierwszą marką motoryzacyjną, która oferuje aplikację Waze bezpośrednio wbudowaną w pokładowy system multimedialny samochodu. Dzięki możliwości wyświetlania na pionowym, 12-calowym ekranie Nowego Renault Austral i Renault Megane E-Tech electric, korzystanie z nawigacji staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Kierowca zyskuje dostęp do informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, do ulubionych tras i zapisanych w pamięci, wyświetlanych na wysokości oczu, bez konieczności korzystania ze smartfona. Pozostałe funkcje pojazdu i odtwarzanie muzyki pozostają dostępne, nawet gdy aplikacja Waze jest włączona.* Dostępność aplikacji zależna od kraju użytkowania pojazdu.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies