Komunikat Prasowy

Udostępnij

Alians stawia na bardziej efektywną współpracę ukierunkowaną na projekty, zgodną z metodyką agile

Grupa Renault, Nissan Motor Co. i Mitsubishi Motors Corporation zapowiedziały 6 lutego br. nowy rozdział w historii Aliansu. Zmieni się model współpracy – stanie się bardziej zwinny i wzmocni konkurencyjność. Nowy model działania jest oparty na zrównoważonym, sprawiedliwym i efektywnym zarządzaniu, które jednocześnie zapewni maksymalne korzyści każdemu z członków Aliansu. Ostateczne porozumienie zostało zawarte 26 lipca 2023 roku. Operacja zostanie zrealizowana w czwartym kwartale tego roku(1).

W ramach dialogu z przedstawicielami pracowników Grupa Renault przedstawiła dziś nowy model pracy w zakresie działalności własnej i projektów związanych z Aliansem.


Do końca tego roku organizacja Aliansu odejdzie od standardowego modelu organizacji na całym świecie i będzie oparta na współpracy projektowej dostosowanej do specyfiki poszczególnych regionów, która umożliwi szybsze i zwinne podejmowanie decyzji. Pozwoli też wykorzystać atuty geograficzne, zasoby techniczne i doświadczenie rynkowe partnerów, by wesprzeć ich w realizacji planów strategicznych każdego z nich.


Wprowadzone zmiany pozwolą dostosować się do nowej tendencji w branży motoryzacyjnej – regionalizacji rynków ze względu na różnice w przepisach, tempie popularyzacji samochodów elektrycznych i w zapotrzebowaniu na usługi połączone.


Pion zakupów Aliansu zostanie przekształcony w odrębne organizacje ukierunkowane na podejście projektowe. Partner, który będzie liderem danego projektu, będzie samodzielnie określał specyfikacje i procesy, aby odpowiedzieć na wymagania partnerów w zakresie produktów, w pełnej zgodności z przepisami obowiązującymi w danym regionie. Nowa organizacja umożliwi szybsze podejmowanie decyzji i poprawi efektywność działania w różnych obszarach: rynków, technologii, samochodów i innych. W ten sposób zapewni wsparcie w realizacji wspólnych projektów Aliansu w Europie, Ameryce Łacińskiej i Indiach.

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies