Komunikat Prasowy

Udostępnij

Miasto Ostrowiec Świętokrzyski odebrało Renault Megane E-Tech 100% electric, nagrodę w konkursie Eco-Miasto 2023

● Miasto Ostrowiec Świętokrzyski zwyciężyło w 10. edycji konkursu Eco-Miasto w kategorii zrównoważona mobilność wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców. ● Renault Megane E-Tech 100% electric, które było nagrodą w konkursie, trafiło już do władz miasta i będzie wykorzystywane przez miesiąc na potrzeby miasta.

W tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji programu Eco-Miasto główna nagroda w kategorii Zrównoważona mobilność dla miasta poniżej 100 tys. mieszkańców została przyznana miastu Ostrowiec Świętokrzyski. Jury nagrodziło Ostrowiec Świętokrzyski za zaangażowanie w rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej, inwestycje w infrastrukturę i usługi transportu publicznego, a także za konsekwentne podejście do ekologicznego transportu.


Renault, które jest jednym z pomysłodawców programu Eco-Miasto i od 10 lat jego Partnerem Strategicznym, ufundowało specjalną nagrodę dla laureatów w kategorii Zrównoważona mobilność: Renault Megane E-Tech 100% electric do dyspozycji miasta na miesiąc. Podczas konferencji zorganizowanej 26 października w siedzibie Urzędu Miasta Ostrowiec Świętokrzyski nagrodę z rąk Andrzeja Gemry, Eksperta ds. Public Affaires & Elektromobilności Grupy Renault, odebrał Artur Łakomiec, Wiceprezydent Miasta.


Konferencja Eco-Miasto była okazją do zaprezentowania przykładów zastosowania nowoczesnych i bezemisyjnych rozwiązań transportowych, jakie posiada Renault dzisiaj i jakie pojawią się w najbliższej przyszłości oraz dotychczasowych rozwiązań w zakresie ekologicznego transportu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także działań podjętych w celu realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak podkreślił podczas konferencji Andrzej Gemra, Ekspert ds. Public Affaires & Elektromobilności Grupy Renault, zrównoważona mobilność miejska oznacza takie podejście miast do organizacji transportu i przemieszczania się mieszkańców, które pozwoli zminimalizować negatywne skutki dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki, jednocześnie zapewniając wygodne i efektywne metody podróżowania w mieście. Indywidualny, zeroemisyjny transport samochodowy w miastach przyszłości powinien być uzupełnieniem rozwiniętego, zeroemisyjnego transportu publicznego oraz mikromobilności w połączeniu ze strefami czystego transportu.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies