Komunikat Prasowy

Udostępnij

MOBILIZE POMAGA PRZEDSIĘBIORSTWOM ZAJMUJĄCYM SIĘ TRANSPORTEM MIEJSKIM I DROGOWYM W PRZESTAWIANIU SIĘ NA ZRÓWNOWAŻONĄ MOBILNOŚĆ

Zgodnie ze swoją misją ułatwiania mobilności, a w szczególności przechodzenia na mobilność niskoemisyjną, Mobilize prezentuje na targach SOLUTRANS (hala 4 – stoisko E026/E025) swoje rozwiązania przeznaczone dla firm z branży transportowej i usługowej: • Bento – w 100% elektryczny mikropojazd dostawczy o zasięgu 140 km i pojemności użytkowej 1 m3. • Mobilize Power Solutions – rozwiązania i sieci terminali ładowania dostosowane do potrzeb flot pojazdów dostawczych i ciężarowych. • Mobilize Fleet Monitoring – rozwiązania do monitorowania i optymalizacji zarządzania flotami pojazdów.

Mobilize Bento: w 100% elektryczny mikropojazd dostawczy zaprojektowany na potrzeby usług lokalnych


Bento, który trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2024 r., został zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych poszukujących kompaktowego, praktycznego i bezpiecznego pojazdu do dostarczania towarów i usług (naprawy, przeglądy, obsługa osób, dostawy na żądanie itp.) w strefach miejskich i podmiejskich, objętych coraz ostrzejszymi wymaganiami dotyczącymi przyjazności dla środowiska i zatłoczenia dróg.


• Pojazd ekologiczny:

o Bento to zbudowany w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu (przy średniej wynoszącej 15%), w 100% elektryczny, jednoosobowy mikropojazd o zasięgu 140 km i prędkości maksymalnej 80 km/h.

o Dzięki zerowej emisji i zerowemu poziomowi hałasu Bento może wjeżdżać do stref ograniczonego ruchu.

o Podłączony do pojazdu przewód ładowania jest przewodem typu standard (do użytku domowego) lub typu 2 (kompatybilny z publicznymi terminalami ładowania na drogach, w firmach i na parkingach).


• Pojazd komfortowy i bezpieczny:

o Bento jest wyposażony w poduszkę powietrzną, rzadko spotykaną w czterokołowcach, oraz w system klimatyzacji.

o Zamknięta kabina Bento posiada dwoje przeszklonych drzwi bocznych, które otwierają się do góry w płaszczyźnie boków nadwozia, co pozwala użytkownikom wysiąść zawsze po właściwej stronie drogi i z łatwością wydostać się z kabiny, gdy jest zaparkowany między dwoma pojazdami. Ponadto taka konstrukcja jest także bezpieczniejsza dla pieszych i rowerzystów, ponieważ nie tarasuje drogi bądź chodnika.


• Pojazd praktyczny i przystosowany do personalizacji:

o Bento dysponuje pojemnością użytkową 1 m3 (80 kg ładowności) i ma zamykany kufer, który będzie oferowany w kilku wariantach wyposażenia wnętrza, aby zaspokoić potrzeby wszystkich lokalnych dostawców usług.

o Nadwozie i kufer Bento będzie można dostosować do indywidualnych potrzeb.


• Pojazd jest połączony z Internetem.

o Bento posiada fabryczny system łączności ze światem, niezbędny do zarządzania firmowymi flotami pojazdów. System ten umożliwia przesyłanie w czasie rzeczywistym niektórych danych o pojeździe na bezpieczny serwer online (takich jak np. stan naładowania akumulatora czy lokalizacja pojazdu) i przekazywanie ich do platform zarządzania flotami firmowych pojazdów.

o Ponadto Bento jest także wyposażony w bezkluczykowy system dostępu i uruchamiania za pomocą cyfrowego klucza, dostępnego na przykład ze smartfona, aby ułatwić wymianę i rotację pojazdów w ramach firmowych flot.


Mobilize Power Solutions: rozwiązania i sieci terminali ładowania dostosowane do potrzeb


Infrastruktura ładowania akumulatorów powinna być dostosowana do potrzeb poszczególnych branż, a nie odwrotnie. Aplikacja Mobilize Power Solutions oferuje użytkownikom biznesowym rozwiązania ułatwiające przestawianie się na zrównoważoną mobilność, zarówno w przypadku flot lekkich pojazdów elektrycznych, pojazdów dostawczych, jak i ciężarowych, obejmujące:

• doradztwo w zakresie wyboru właściwej strategii doładowywania akumulatorów w zależności od specyfiki i uwarunkowań operacyjnych, finansowych i energetycznych firm;

• wdrażanie odpowiednio dostosowanych rozwiązań w zakresie terminali ładowania wraz z monitorowaniem ich eksploatacji;

• ciągłość usług dla firm obejmujących przeglądy zapobiegawcze i naprawy oraz pomoc 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Rozwiązania do monitorowania i zoptymalizowanego zarządzania flotami pojazdów


Mobilize Fleet Monitoring – gama rozwiązań do monitorowania, zarządzania i optymalizacji zarządzania flotami pojazdów.


Mobilize Fleet Data umożliwia gromadzenie w prosty sposób nieprzetworzonych danych pojazdu w czasie rzeczywistym, takich jak przebieg, alerty dotyczące przeglądów i eksploatacji, zasięg pojazdów elektrycznych, geolokalizacja oraz informacje związane z jazdą, jak zużycie paliwa i energii, a także informacje dydaktyczne związane ze stosowaniem się do zasad ekojazdy.

Mobilize Fleet Connect to internetowa mobilna platforma do uproszczonego, kompleksowego i inteligentnego zarządzania flotą, łącząca dane dotyczące pojazdów w czasie rzeczywistym oraz dane dotyczące finansów i mobilności. Pozwala to menedżerowi floty lepiej przewidywać koszty, zarządzać przeglądami oraz zmniejszać zużycie energii i emisję CO2 poprzez planowanie z wyprzedzeniem i geolokalizację tras przejazdów pracowników.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies