Komunikat Prasowy

Udostępnij

ROZPOCZĘCIE SPRZEDAŻY RENAULT SCENIC E-TECH 100% ELECTRIC

● Od 14 grudnia 2023 r. można składać zamówienia na nowe Renault Scenic E-Tech 100% electric. Pierwsi nabywcy odbiorą samochody pod koniec 2. kwartału 2024 r. ● Model będzie dostępny w dwóch wersjach: techno i iconic. ● Aby zaspokoić potrzeby klientów indywidualnych i profesjonalnych, producent oferuje akumulatory o dwóch pojemnościach: • comfort range 60 kWh z zasięgiem do 430 km (WLTP) • long range 87 kWh z zasięgiem do 625 km (WLTP). ● Cena za pierwszą wersję, czyli techno comfort range (60 kWh), wynosi 202 900 zł, podczas gdy wiodąca w gamie wersja techno long range (87 kWh) jest oferowana w cenie 219 900 zł. Na szczycie gamy znajduje się bogato wyposażona wersja iconic long range (87 kWh) w cenie 233 900 zł.

Scenic E-Tech 100% electric – nowy uniwersalny model w segmencie C samochodów elektrycznych


Od ponad dekady Renault angażuje się w rozwój mobilności elektrycznej. Dzięki zdobytemu w ten sposób know-how wzmaga swą ofensywę w segmencie C, by oferować klientom przystępne cenowo pojazdy elektryczne. Scenic E-Tech 100% electric – zaprojektowany z myślą o rodzinach i spełniający ich potrzebę swobodnego i bezpiecznego podróżowania – łączy elektryczną nowoczesność, intuicyjne i użyteczne technologie oraz bardziej zrównoważoną koncepcję pojazdu. Jest pierwszym seryjnym samochodem ucieleśniającym dążenie Grupy Renault do bycia producentem nowej generacji, działającym na rzecz sprawiedliwej transformacji. Dzięki obniżeniu całkowitego kosztu posiadania (TCO) Scenic sprosta również potrzebom najbardziej wymagających klientów flotowych, którzy chcą kontrolować swoje wydatki i korzystać z komfortowego zasięgu jazdy.


Rozpoczęcie sprzedaży modelu Scenic E-Tech 100% electric


Scenic E-Tech 100% electric, zaprezentowany we wrześniu 2023 r. na targach IAA Mobility w Monachium, jest już dostępny w sprzedaży.


Model ten podąża z duchem czasu i stanowi ucieleśnienie nowej formy pojazdu rodzinnego. Mimo że jest lżejszy (1 850 kg w wersji techno long range) i bardziej kompaktowy niż przeciętny pojazd elektryczny segmentu C (4,47 m długości, 1,86 m szerokości i 1,57 m wysokości), oferuje doskonałą przestronność wnętrza za sprawą elektrycznej platformy AmpR Medium (znanej dawniej pod nazwą CMF-EV) i płaskiej podłogi. Dzięki dużemu rozstawowi osi (2,78 m) zapewnia wygodną przestrzeń osobom na tylnych siedzeniach: promień na wysokości kolan wynosi 278 mm, a przestrzeń nad głową 884 mm, również w wersjach z dachem panoramicznym o regulowanej przezroczystości Solarbay. Bagażnik o pojemności 545 litrów i możliwość ciągnięcia przyczepy o masie do 1100 kg pozwolą w pełni cieszyć się rodzinnymi wakacjami.


Scenic E-Tech 100% electric jest dostępny w Polsce w dwóch wersjach: techno i iconic.


Obie wersje są dostępne z akumulatorem long range 87 kWh (zasięg do 625 km WLTP). Wersja techno jest również sprzedawana z akumulatorem comfort range 60 kWh, zapewniającym zasięg do 430 km (WLTP).


Wszystkie wersje pojazdu są wyposażone w ładowarkę pokładową kompatybilną ze stacjami szybkiego ładowania prądem stałym (do 130 kW w wersji comfort range i do 150 kW w wersji long range) oraz w kabel AC22 do ładowania z wallboxa. Wszystkie modele gamy oferują możliwość ładowania trójfazowym prądem zmiennym o mocy do 22 kW, typowym dla ładowarek publicznych.


Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies