Komunikat Prasowy

Udostępnij

DACIA PODSUMOWUJE MINIONY ROK W POLSCE

• Dacia zamknęła ubiegły rok z wynikiem 17 845 zarejestrowanych aut, co dało marce 3,8% rynku samochodów w Polsce.

• Dacia jest szóstą najchętniej wybieraną marką przez klienta indywidualnego.

• 57% modeli sprzedawanych w Polsce stanowią samochody z fabryczną instalacją LPG.

• W zeszłym roku zarejestrowano 9 100 Dacii Duster, model ten uplasował się w TOP2 segmentu SUV B+ i był trzecim najchętniej wybieranym przez klientów indywidualnych SUV-em w Polsce.

• Dacia Sandero znalazła się w TOP2 sprzedaży do klienta indywidualnego i na trzecim miejscu w segmencie B HATCH. W zeszłym roku zarejestrowano 5 159 modeli Sandero.

• O 53% wzrosła sprzedaż Joggera w porównaniu z rokiem 2022.

W 2023 roku zarejestrowano 17 845 samochodów Dacia, co dało marce 3,8% udziału w polskim rynku samochodowym. Dacia znalazła się w pierwszej szóstce w sprzedaży do klienta indywidualnego.


Największym zainteresowaniem jak co roku cieszył się Duster, w 2023 roku zarejestrowano 9 100 samochodów. Duster uplasował się w TOP2 w segmencie SUV B+ i na trzecim miejscu w sprzedaży do klienta indywidualnego.

W maju tego roku pojawi się nowy Duster.


Dacia Sandero znalazła się w TOP2 sprzedaży do klienta indywidualnego i na trzecim miejscu w segmencie B. W roku 2023 zarejestrowano 5 159 modeli Sandero, z czego 77% stanowiło Sandero Stepway.

Ponad połowa klientów Sandero to klienci indywidualni, którzy decydowali się najczęściej na wersję Stepway Expression z silnikiem ECO-G 100.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się Dacia Jogger. W 2023 roku zarejestrowano 3 186 Dacii Jogger, co daje 53% wzrostu vs 2022 rok. Najchętniej wybieraną wersją był Jogger 7-miejscowy, z silnikiem ECO-G 100. Sprzedaż Joggera z silnikiem dwupaliwowym ECO-G (benzyna+LPG) wyniosła 2 718 sztuk, co oznacza, że 87% klientów Joggera wybrało ten silnik.


W 2023 roku 57% ogólnej sprzedaży Dacii stanowiły samochody z fabryczną instalacją LPG.


W minionym roku Dacia znalazła się wśród marek najlepiej utrzymujących wartość rezydualną w Polsce (źródło: Autovista).


Bardzo cieszy nas duży wzrost sprzedaży Joggera oraz to, że pozostajemy jedną z sześciu marek najchętniej wybieranych przez klienta indywidualnego w Polsce. Dacia we wszystkich swoich modelach oferuje fabryczną instalację LPG, która spotyka się z dużym zainteresowaniem. W tym roku planujemy zaprosić klientów do naszych zupełnie nowych, zmienionych salonów. Szykujemy również wiele nowości, jak m.in. zupełnie nowy model naszego kultowego Dustera – mówi Agnieszka Łyżwińska, Dyrektor Zarządzająca Dacia East.



PLANY NA 2024 ROK

Dacia nadal kontynuuje wprowadzanie nowej identyfikacji wizualnej w salonach marki. Na rynku pojawi się nowy Duster i jego wersja hybrydowa, do sprzedaży wejdzie nowy Jogger Hybrid 140 oraz nowa elektryczna Dacia Spring. Rok zamknie premiera Bigstera, na którego zostaną otwarte zamówienia. Samochód trafi do sprzedaży w 2025 roku.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies