Komunikat Prasowy

Udostępnij

MIĘDZYNARODOWY SALON SAMOCHODOWY W GENEWIE 2024: ŚWIATOWA PREMIERA RENAULT 5 E-TECH ELECTRIC

• Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie odbędzie się światowa premiera Renault 5 E-Tech electric.


• Nowy model zostanie zaprezentowany w poniedziałek, 26 lutego o godz. 9.30 czasu środkowoeuropejskiego dziennikarzom z różnych krajów zaproszonym specjalnie na tę okazję. Wydarzenie będzie dostępne w streamingu na żywo link.


• Wyjątkowa chwila, wyjątkowe stoisko: oprócz samochodów E-Tech electric i E-Tech full hybrid Renault zaprezentuje pięć unikalnych, awangardowych pojazdów, a także interaktywny awatar Reno.


Marka Renault będzie obecna na 91. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie (GIMS) w dniach od 26 lutego do 3 marca 2024 roku. Stoisko Renault o powierzchni 2 900 m² będzie tradycyjnie zlokalizowane w hali nr 4.


Konferencję prasową poświęconą premierze Renault 5 E-Tech electric będzie można obejrzeć w poniedziałek, 26 listopada o godz. 9.30 na stoisku marki Renault lub w streamingu klikając tutaj.


Nowa gama Renault w blasku fleszy

Na stoisku „R5VOLUTION IS A FRENCH THING” Renault przedstawi swoją ofensywę produktową wraz z najnowszymi samochodami elektrycznymi i hybrydowymi:

- E-Tech electric: Renault 5, Megane i Scenic

- E-Tech full hybrid: Espace i Rafale


Renault 5 E-Tech electric jest pierwszym modelem marki z wirtualnym asystentem podróży Reno. Demonstrator, umieszczony w centralnym miejscu stoiska na owalnym podium, umożliwi odwiedzającym rozmowę z nowym towarzyszem podróży – inteligentnym, przyjaznym i obdarzonym wyrazistą osobowością.


Zostaną również zaprezentowane dwa demonstratory technologiczne Ampere:

- nowa platforma AmpR Small: Renault 5 E-Tech electric jest pierwszym modelem wykorzystującym zalety platformy zaprojektowanej specjalnie dla pojazdów elektrycznych z segmentu B.

- demonstrator nowego silnika elektrycznego, dwukierunkowa ładowarka i zoptymalizowany akumulator trakcyjny dla Renault 5 E-Tech electric


Odwiedzający stoisko będą mogli również zapoznać się z nową linią produktów lifestylowych i gadżetów poświęconych popowej ikonie marki. Sklep The Originals Renault Store będzie oferował produkty stworzone we współpracy z francuskimi markami, takie jak piłkarzyki Bonzini, deskę surfingową Shapers club, wełniany sweter Saint James czy hulajnogę elektryczną Plume.


Pięć wyjątkowych projektów współpracy z francuskimi start-upami


Renault, jako marka zaangażowana w działania społeczne, wspiera start-upy i przy okazji debiutu kultowego Renault 5 nowej generacji współpracuje z pięcioma francuskimi start-upami z branży mobilności. Każdy z z pięciu projektów prezentuje mobilność przez pryzmat żywiołu natury − ziemię, wodę, powietrze i śnieg − podkreślając innowacyjność, kompaktowość i wydajność tworzonych pojazdów.


Reverso - Antoine Simon

Pierwsza składana łódź żaglowa


Francuski start-up Reverso opracował innowacyjną kompaktową łódź żaglową o tej samej nazwie z wyjątkowo stabilnym sztywnym kadłubem. Dzięki wymiarom 3,40 x 1,45 m i składanej konstrukcji, złożonej z czterech niezależnych pływających modułów, łatwo ją przechowywać i przewozić. Nowoczesny design, najwyższej klasy materiały i ręczna produkcja we Francji sprawiają, że Reverso jest doskonałym wyborem na wodne przygody.


Maksymalna prędkość: 45 km/h

Zasięg: nieskończony

Masa: 16,8 kg


Evol BMX - Olivier Le Quellec

Pierwszy elektryczny BMX


Evol BMX jest owocem współpracy entuzjasty mobilności elektrycznej Oliviera Le Quelleca ze znanym architektem Vincentem Costem. Jego konstrukcja jest doskonałym połączeniem dynamiki z wydajnością, idealnym dla fanów bike life'u i miasta. Dzięki zastosowaniu 500-watowego silnika ten ekskluzywny model osiąga prędkość 45 km/h.

Maksymalna prędkość: 45 km/h

Zasięg: 40 km

Masa: 13 kg


Searacer - Flavien Neyertz

Pierwszy elektryczny skuter wodny


Searacer to pierwszy elektryczny skuter wodny zaprojektowany w południowo-wschodniej Francji przez Flaviena Neyertza z myślą o sportach wodnych. Swą wyjątkową wydajność zawdzięcza silnikowi elektrycznemu o dużej gęstości mocy. Swoją wszechstronnością przekona do siebie zarówno wyczynowych, jak i początkujących użytkowników. Skuter wodny zdobył nagrodę A' Design Award i jest promowany przez takie osobistości jak Fabio Quartararo.

Maksymalna prędkość: 77 km/h

Czas pracy baterii: do 2 godz.

Masa: 65 kg


Moonbike - Nicolas Muron

Pierwszy elektryczny skuter śnieżny


Moonbike rewolucjonizuje transport zimowy, wprowadzając na rynek elektryczny skuter śnieżny. Lekki i poręczny, jest wyposażony w gąsienice i przednią nartę. Jego prędkość sięga 40 km/h, a czas pracy baterii trzech godzin. Konstrukcja bez łańcucha i pasa napędowego minimalizuje konserwację, gwarantując niezawodność i wydajność. Ten innowacyjny pojazd, produkowany w Alpach i opatentowany, wypełni każdą zimę wyjątkową zabawą i niezapomnianymi wrażeniami.

Maksymalna prędkość: 40 km/h

Czas pracy baterii: do 3 godz.

Masa: 90 kg


Plume foil – Etienne Monbereau

Elektryczna deska surfingowa


Plume – najwyższej klasy elektryczna deska surfingowa, oferująca idealny, bezkompromisowy stosunek jakości do ceny. Deska, zaprojektowana i produkowana we Francji po 5 latach prac badawczo-rozwojowych, gwarantuje do 1,5 godz. czasu pracy baterii. Łączy lekkość (jej masa nie przekracza 30 kg), solidność i sztywność. Osiągając maksymalną prędkość 35 km/h i 15 km/h przy starcie, Plume zapewnia niepowtarzalne wrażenia, łącząc spokój i wolność, chill i emocje.

Maksymalna prędkość: 35 km/h

Czas pracy baterii: do 1,5 godz.

Masa: 30 kg

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies