Komunikat Prasowy

Udostępnij

DACIA PODSUMOWUJE PIERWSZE PÓŁROCZE

• Po pierwszej połowie roku zarejestrowano w Polsce 9120 samochodów Dacia, z czego 64% z fabryczną instalacją LPG.

• W przypadku modelu Jogger, 86% zarejestrowanych aut stanowiły samochody z fabryczną instalacją LPG.

• Dacia jest szóstą najchętniej wybieraną marką przez klientów indywidualnych.

• Złożono już 3300 zamówień na Nową Dacię Duster.

• Dacia zakończyła wprowadzanie zmian w sieci dealerskiej, dostosowując salony zgodnie z nową identyfikacją marki.

• Na początku roku do oferty marki dołączył nowy produkt, skierowany do użytkowników samochodów Dacia, gwarancja Dacia ZEN.

• W 2024 roku na rynku pojawił się nowy Duster, a na jesieni tego roku w salonach będzie dostępna elektryczna Nowa Dacia Spring.

W pierwszej połowie br. zarejestrowano w Polsce 9120 samochodów Dacia. 64% zarejestrowanych samochodów stanowiły auta z fabryczną instalacją LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG) w całej gamie modeli. Samochody Dacii z fabryczną instalacją LPG cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce.


Dacia jest szóstą marką w sprzedaży do klienta indywidualnego z wynikiem 4608 zarejestrowanych samochodów (+3% vs H1/2023).


Złożono już 3300 zamówień na Nową Dacię Duster. W większości, aż w 87%, były to zamówienia na najwyższe wersje, Journey i Extreme, w 29% na Dustera w wersji hybrydowej HEV i 15% na samochody z napędem 4x4. Najpopularniejszymi kolorami są nowości w marce Dacia, a więc Szary Schiste (29% zamówień) oraz Sandstone (26% zamówień).


Ten rok jest ważny dla Dacii przede wszystkim dlatego, że na rynku pojawił się Nowy Duster, trzecia generacja kultowego SUV-a marki, który już cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Wprowadziliśmy również wersję hybrydową modelu Jogger, a w październiku do sieci trafi Nowa Dacia Spring, samochód elektryczny dostępny w cenie od 76 900 zł. Spring to trzeci najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na rynku klientów indywidualnych w Europie. W tym roku będzie miała również miejsce premiera Nowej Dacii Bigster – mówi Tomasz Mróz, Dyrektor Wykonawczy Grupy Renault w Polsce i krajach bałtyckich.


W bieżącym roku zakończono zmiany w salonach dealerskich, które przekształcono zgodnie z nową identyfikacją marki Dacia.


Najbardziej popularnym modelem marki w pierwszej połowie roku była Dacia Duster. Dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych zaraz po Dusterze cieszyła się Dacia Sandero. Udział tej grupy klientów w sprzedaży Sandero stanowił 67% wszystkich zarejestrowanych aut. Najchętniej wybieraną wersją było Sandero Stepway (83%). Klienci najczęściej decydowali się na samochody z silnikiem dwupaliwowym ECO-G 100 (84%).


Podobnie w przypadku Dacii Jogger, 86% klientów wybierało samochody z fabryczną instalacją LPG, a 71% zamawiających wybierało wersję 7-miejscową.


W ROKU 2024

Rok 2024 to dla Dacii rok realizowania ambitnych planów. Przede wszystkim to całkowicie nowa odsłona kultowego SUV-a, Dustera trzeciej generacji, jeszcze bardziej wszechstronnego, o wysoko cenionych możliwościach terenowych, z zupełnie nowym wnętrzem. Do końca czerwca złożono już 3300 zamówień na Nową Dacię Duster.


Na wiosnę tego roku w sprzedaży pojawiła się także hybrydowa Dacia Jogger, Jogger Hybrid 140, której nie trzeba podłączać do gniazda ładowania, gdzie akumulator ładuje się automatycznie podczas zwalniania i hamowania, a układ hybrydowy zmniejsza zużycie paliwa, zapewniając jednocześnie optymalne osiągi. Nowa hybrydowa wersja posiada wszystkie atuty Joggera. Dacia Jogger została zaprojektowana z uwzględnieniem miejsca na akumulator trakcyjny do napędu hybrydowego, został on umieszczony pod podłogą w miejscu koła zapasowego, podobnie jak zbiornik LPG w modelach wyposażonych w silnik ECO-G 100.


W październiku tego roku do klientów trafi zupełnie nowa, w 100% elektryczna Nowa Dacia Spring, która swoją premierę miała wiosną. To wszechstronne i przystępne cenowo auto (ceny zaczynają się od 76 900 zł) dostępne będzie w 6 kolorach, posiada bagażnik o pojemności 308 l, do wyboru będą dwa silniki elektryczne. Samochód charakteryzuje się najlepszą pojemnością ładunkową w swojej klasie oraz niskim zużyciem energii, co oznacza niższe koszty eksploatacji. Nowy Spring został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak 10-calowy system multimedialny z łącznością bezprzewodową i usługami połączonymi.


W tym roku zaplanowana została również premiera i otwarcie zamówień na Nową Dacią Bigster, która w salonach pojawi się w przyszłym roku.


Dacia nie zapomina także o swoich obecnych użytkownikach. Dla obecnych klientów Dacii w pierwszej połowie roku wprowadzono nową gwarancję Dacia ZEN. Gwarancja Dacia ZEN jest przeznaczona dla klientów, którzy po zakończeniu gwarancji fabrycznej chcieliby przedłużyć ochronę gwarancyjną, a mogą to zrobić, dokonując przeglądów serwisowych u autoryzowanych partnerów Dacii. Dacia ZEN pozwala na coroczne przedłużenie ochrony gwarancyjnej na 12 miesięcy lub 30 000 km przebiegu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze). Gwarancja Dacia ZEN podlega corocznemu odnowieniu po przeprowadzeniu przeglądu w autoryzowanym serwisie aż do osiągnięcia przez pojazd 7 lat lub 150 000 km przebiegu.


NARGRODY

Dacia Sandero Stepway została laureatem 22. edycji plebiscytu Auto Lider organizowanego przez tygodnik "Motor", zdobywając głosami czytelników tytuł najlepszego miejskiego SUV-a. W czerwcu br. Dacia Duster zwyciężyła w Plebiscycie Fleet Derby 2024 w kategorii Samochód typu SUV/crossover z silnikiem spalinowym.

Galeria

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies