Stories
Więcej o… glide.io
Założona w 2015 roku firma glide.io jest elementem ekosystemu Mobilize i rozwija platformę usług carsharingowych pod kątem optymalizacji wykorzystania flot pojazdów. W oparciu o doświadczenie w zakresie usług współużytkowania pojazdów glide.io projektuje, rozwija i wykorzystuje swoją platformę na użytek różnego typu klientów oraz tworzy dostosowane do ich potrzeb oprogramowanie.
Technologia glide.io może być z łatwością dostosowana do wszystkich rodzajów pojazdów: spalinowych, hybrydowych, elektrycznych, nowych i używanych. Jest ona udostępniana firmom, które następnie proponują ją swoim pracownikom do użytku zawodowego i/lub prywatnego. Oferta glide.io jest także skierowana do operatorów stacji ładowania oraz do firm zajmujących się wynajmem samochodów, pragnących upowszechniać usługę carsharingu lub zdigitalizować swoją dotychczasową działalność. Producenci samochodów, tacy jak Renault, również wykorzystują te narzędzia, aby wprowadzać cyfrowe innowacje w swojej sieci dealerów, w szczególności w zakresie zarządzania pojazdami zastępczymi i demonstracyjnymi.
Obecnie platforma glide.io skupia ponad 6.000 współużytkowanych i połączonych z Internetem samochodów. Z dostępnych w ramach tej platformy usług carsharingu i zrównoważonej mobilności korzysta ponad 200 000 użytkowników.
AKTUALNOŚCI: MOBILNOŚĆ
MOBILITÉ360: UŁATWIANIE DOSTĘPU DO POWSZECHNEJ MOBILNOŚCI (Francja)
BlaBlaCar, Mobilize, RATP i Uber realizują wspólnie projekt na rzecz rozwoju zrównoważonej mobilności – „Mobilité360”. Chodzi w nim w szczególności o stawienie czoła wyzwaniom związanym z ochroną środowiska poprzez zmniejszenie śladu węglowego oraz wyzwaniom społecznym poprzez uproszczenie i ułatwienie dostępu do mobilności dla każdego i w każdym miejscu.
Czterej główni gracze będą wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie w celu tworzenia prostszych, bardziej ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie carsharingu, spełniającego potrzeby miast i mieszkańców. Firmy ogłosiły „Manifest na rzecz mobilności miejskiej”, w którym zobowiązują się do realizacji wspólnej wizji mobilności jutra.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ
ZITY URUCHAMIA USŁUGĘ BESTY W MADRYCIE (Hiszpania)
Firma ZITY Madrid zawarła porozumienie z RCI Bank and Services i Bankinter Consumer Finance w zakresie produktów finansowych i ubezpieczeniowych dla swoich klientów.
ZITY Besty zapewnia korzystającym z usługi współdzielonej mobilności ZITY możliwość dostępu do karty kredytowej lub indywidualnej pożyczki bezpośrednio z poziomu aplikacji. W przypadku użycia przez klientów karty kredytowej lub zakupu jednego z produktów Besty na ich kontach ZITY pojawia się kredyt, który mogą następnie wykorzystać w aplikacji carsharingowej.
Do końca 2021 roku klienci ZITY będą też mogli zacząć korzystać z usług RCI Bank and Services, takich jak na przykład produkty ubezpieczeniowe. Aby dowiedzieć się więcej o nowych usługach oferowanych przez ZITY Madrid, wejdź na hiszpańską stronę ZITY, klikając TUTAJ.
MOBILIZE URUCHAMIA PIERWSZĄ USŁUGĘ CARSHARINGU WE WŁOSZECH
• Mobilize uruchamia w Bergamo swoją pierwszą na terenie Włoch usługę carsharingu samochodów ze w 100% elektrycznym napędem, oferowaną przez Oberti Spa, dealera Grupy Renault. Już od czerwca bieżącego roku 45 ZOE E-TECH Electric będzie dostępnych w Bergamo i czterech sąsiednich gminach (Lallio, Seriate, Orio al Serio i Brembate). Na potrzeby tej usługi Mobilize przeznaczyło 20 dedykowanych stacji, które będą dostępne dla klientów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
• Mobilize kontynuuje współpracę z firmą Tper Spa, która odnowiła i powiększyła swoją w 100% elektryczną, dostępną w trybie samoobsługowego carsharingu flotę „Corrente”. Na dziś liczy ona 335 Renault ZOE oferowanych na terenie Bolonii i Farrare.
STRATEGICZNE PARTNERSTWO GLIDE.IO I KUANTIC
Glide.io i KUANTIC wprowadzają nową ofertę łączącą rozwiązania KUANTIC w zakresie bezpiecznego wirtualnego klucza Bluetooth i łączności z platformą carsharingową glide.io. Rozwiązanie to ułatwi pracę fleet managerów w firmach prywatnych, jak również instytucjach publicznych, umożliwiając im:
• cyfryzację i automatyzację administracyjnego nadzoru nad pojazdami,
• digitalizację usługi współdzielenia flot pojazdów,
• znaczące obniżenie całkowitych kosztów posiadania,
• poprawę poziomu bezpieczeństwa kierowców,
• monitorowanie transformacji energetycznej flot pojazdów.
Aby zapoznać się z informacją prasową w języku francuskim, kliknij TUTAJ
CDN...
Dacia Spring już wkrótce trafi do paryskiej floty ZITY...
AKTUALNOŚCI: ENERGIA
DRUGIE ŻYCIE AKUMULATORÓW TRAKCYJNYCH
Jednym z celów Mobilize jest stworzenie zrównoważonych ekosystemów, które połączą elektromobilność i inteligentne ładowanie z wtórnym wykorzystaniem akumulatorów trakcyjnych do magazynowania energii z odnawialnych źródeł.
Aby sprostać temu wyzwaniu, Mobilize podejmuje współpracę z doświadczonymi partnerami, takimi jak start-up Green-Vision z siedzibą w Etampes pod Paryżem, który specjalizuje się w wykorzystywaniu akumulatorów z odzysku w innego typu pojazdach. Yann Lelong, założyciel firmy, opowiada o współpracy i wyjaśnia, jakie mogą być nowe zastosowania akumulatorów pochodzących z samochodów Renault. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij TUTAJ
WYDARZENIE
MOBILIZE NA TARGACH VIVATECH (Francja)
Mobilize weźmie udział w piątej edycji targów Viva Technology, które odbędą się w dniach 16 19 czerwca 2021 roku w Paryżu na terenie Paris Expo przy Porte de Versailles. W targach będzie można wziąć udział również online.
Po raz pierwszy Mobilize pojawi się na targach branżowych. Będzie to okazja do zapoznania się z marką i jej wizją zrównoważonej i odpowiedzialnej mobilności oraz do spotkania się z jej ekspertami.
Wszelkie materiały na tej stronie internetowej (włącznie z, ale bez ograniczenia do tekstów, zdjęć, grafik, plików dźwiękowych, plików z animacją, plików wideo i ich układu na stronie internetowej), są własnością Renault SAS i/lub jej spółek zależnych lub podmiotów trzecich, które upoważniły Renault SAS do ich ograniczonego wykorzystania i podlegają ochronie na podstawie prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Wykorzystanie ww. materiałów do celów innych niż redakcyjny, a w szczególności do celów marketingowych lub reklamowych jest surowo zabronione.